آمار

شما اینجا هستید

معرفي كتاب بازیگری زن در آیینه شریعت

کتاب بازیگری زن در ایینه ی شریعت به قلم دکتر عبدالله عباسی از پژوهشگران حوزوی آران وبیدگل منتشر و روانه بازار نشر شد.این کتاب بدنبال پاسخگویی به جایگاه زن و هنر در فقه اسلامی بوده ودر پی استخراج قوانین ویا احکامی است که از منظر شریعت در این باره قابل طرح  بوده است.

 

این کتاب در شش بخش و هربخش مبتنی بر چندفصل تدوین شده که در آن به موضوعهایی نظیر فقه وبازیگری زن ،رفتار ،پوشش ، گفتار وچهره پردازی ،و ... پرداخته است.

این کتاب در 292 صفحه ،ودر شمارگان هزار نسخه و توسط انتشارات مرسل منتشر شده است.

این کتاب درارای شش بخش است : در بخش اول، کلیاتی از نظر اسلام در باره حضور و بازیگری زن و ویژگی ها یک زن هنرمند و مبانی رجال شناسی کتاب و بررسی مفهیم کلیدی و مرتبط با بحث مطرح شده است . در بخش دوم ، احکام فقهی پوشش لباس زن در بازیگری از جمله پوشیدن لباس جنس مخالف ، لباس شهرت ، لباس غیر مسلمان و لباس مهیج  بررسی شده است . همچنین پوش زن در نقش مادر بزرگ و پوشش زنان غیر مسلمان و بازیگری زن در نقش معصومین (ع) تحلیل شده است . در بخش سوم احکام فقهی شنیدن صدای زن و حکم گفتگوی عادی و مفسده انگیز زن با نامحرم ، احکام تقلید صدای دیگران ، توسط زن و برخی مصادیق حرام در طنز بررسی شده و حکم آوازخوانی زن در صحنه عروسی و مرثیه خوانی در فیلم و تئاتر آورده شده است . بخش چهارم نیز به مباحثی چون احکام فقهی نگاه عادی و آلوده زن به نامحرم در بازیگری و نگاه زن در نقش فیلمبردار اختصاص یافته است . در بخش پنجم ، احکام فقهی زن در نقش چهره پرداز(گریمور) و حکم وصل کلاه گیس از موی انسان و حیوان و پوشش کلاه گیس در بازیگری بررسی شده است. بخش ششم نیز احکام فقهی حرکات بازیگرانه ] مانند رقص را مورد بررسی قرار داده و رابطه زن با نامحرم در خلوت و شلوخی زن با نامحرم را تحلیل کرده است.

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید