آمار

شما اینجا هستید

عزت غزه سنگ محک جهان اسلام

هدف و منفعت جبهه استکبار از به وجود آوردن اوضاع و شرایطی این چنین در منطقه چیست ؟عکس العمل جبهه مقاومت در برابر این هجمه ها چه بوده است ؟وظیفه ما به عنوان مسلمان در برابر اوضاع و شرایط  وخیم جهان اسلام چیست ؟

يادداشتی از: محمد رسول نجاتی آرانی

 

 

 

 

در حالی که جهانیان سرگرم بازی های جام جهانی و از سوی دیگر رسانه های منطقه جنوب غرب آسیا به دنبال پوشش اخبار اوضاع ملتهب عراق هستند،رژیم صهیونیستی برای سومین بار پس از محاصره کامل نوار غزه به آن حمله می کند و از همه تجهیزات خود به منظور در فشار قرار دادن ملت فلسطین برای رها کردن گزینه مقاومت استفاده می کند. اکنون بعد از گذشت چندین روز از آغاز این جنگ نابرابر و کشتار زنان و کودکان و با توجه به اوضاع و شرایط منطقه سئوالاتی به ذهن می رسد. هدف و منفعت جبهه استکبار از به وجود آوردن اوضاع و شرایطی این چنین در منطقه چیست ؟عکس العمل جبهه مقاومت در برابر این هجمه ها چه بوده است ؟وظیفه ما به عنوان مسلمان در برابر اوضاع و شرایط  وخیم جهان اسلام چیست ؟

درگیر کردن و ایجاد اختلال در جبهه مقاومت

در تیرماه سال جاری اخبار مربوط به حملات داعش به عراق در صدر اخبار رسانه ها قرار گرفت، این گروه خود را داعیه دار اسلام راستین می دانست و به دنبال برقراری حکومت اسلامی چیزی شبیه حکومت بنی العباس و بنی الامیه است، و از جوانان کشور های مسلمان برای جهاد با کفار دعوت می کند و در اجرای نقشه ها و عملیات های خود از خشونت بالایی برخودار است چنانچه چهره ای سخیف را از اسلام به نمایش می گذارد. بعد از گذشت چندین روز از حملات این گروه و پرداختن رسانه ها به آن اطلاعات حاکی از آن است که این گروه سازمانی است متشکل از نیرو های تکفیری و بازمانگان بعثی که با حمایت آمریکا در عراق ایجاد می شود و آموزش های لازم را در پایگاه هایی در اردن و ترکیه و تحت نظارت آمریکا دریافت میکند و در اجرای نقشه های خود از سفارت آمریکا در ترکیه هدایت می شود. هدف اصلی از ایجاد چنین سازمانی توسط جبهه استکبار مقابله با جبهه مقاومت (ایران – عراق –سوریه –لبنان )است و قرار است که به عنوان سپری دفاعی برای اسرائیل وارد عمل شود و باعث اختلال در جبهه مقاومت به صورت وسیع بشود. از سوی دیگر نیروی موجود در جوانان پرشور مسلمان به جای صرف شدن در راه مبارزه با صهیونیسم در راستای مسلمان کشی و ایجاد فتنه در جهان اسلام صرف شود ."همه‌تلاشهاي دشمن متوجّه اين است که امّت اسلامي را ازيادفلسطين غافل کند. چه جور؟باايجاداختلافات،باجنگ هاي داخلي... وجوداين جريانهاي تکفيري براي استکبارودشمنان جهان اسلامي مژده است. اينهاهستندکه به‌جاي توجّه به واقعيّت خبيث رژيم صهيونيستي،توجّه‌هارابه‌جاي ديگري معطوف ميکنند1"، از سوی دیگر باعث مخدوش شدن چهره اسلام حقیقی در جهان شده و چهره ای کریه و زشت ازاسلام  به نمایش می گذارند.

سنگ محک فلسطینی

شاید بهترین چیزی که می تواند ماهیت جریان های تکفیری را به نمایش بگذارد حمله اسرائیل به غزه است ، چرا که با وجود حمله وحشیانه این رژیم به مردم در محاصره غزه این جریان های مدعی جهاد نه تنها موضعی نگرفته بلکه آن را غیر مربوط به خود می دانند، در اینجاست که مانند گذشت ماهیت این جریان ها مشخص مي شود. چنانچه قبل از اين  نیز القاعده و دیگر سازمان هاي تروريستي حتی یک گلوله هم به سمت ارباب شان یعنی اسرائیل شلیک نکرده اند. اسرائیل در شرایط کنونی به دنبال این است که همه توان جبهه مقاومت را این بار نه به صورت متمرکز بلکه به صورت پراکنده به کار گیرد چنانچه در حملات قبلی به لبنان و غزه تجربه نشان داده است که در مقابل جبهه مقاومتي که به صورت متمرکز وارد عمل مي شود به پیروزی نخواهد رسید، لذا این بار با استفاده از مزدوران خویش در عراق و شام و تا لبنان و نیز با حملات و حشیانه خود به باریکه غزه قصد دارد تا همه جبهه مقاومت را درگیر کند تا بتواند بر ضعف خود در عرصه مبارزه میدانی غلبه کند.اما بر خلاف پیش بینی های جبهه استکبار و پس از به کار بستن تمامی این نقشه ها و برنامه ریزی ها پس از گذاشت چندین روز از سومین جنگ علیه مردم بی دفاع غزه، نشانه های عجزو ناتوانی این رژیم در مقابله با رزمندگان مقاوت آشکار شده است و این رژیم برای رهایی از این شکست به دنبال برقراری آتش بس است.

عملکرد جبهه مقاومت

اما در سوی دیگر جبهه مقاومت با تکیه بر سنت های الهی و با بهره گیری از توان وظرفیت های خویش هم چنان بر گزینه مقاوت تاکید می کند وتنها راه رهایی مسلمین از فتنه کنونی را وحدت بر سر مسئله فلسطین مي داند  و ايم مسئله را مایه رهایی مسلمانان از شر جبهه استکبار می داند. اینک رزمندگان مقاوت از عراق و سوریه تا لبنان و فلسطین در حال مبازه هستند و بر این نکته اصرار دارند که "کلید فلسطین"باعث گشایش و فرج برای مسلمانان است، کلیدی که مورد بی توجهی مسلمانان قار گرفته است.
 
وظیفه ما

در این روزها و شرایط حساس و بحرانی منطقه و در حالی که ما می دانیم که گشایش ما در حل مسئله فلسطین است بر ماست که بر وظیفه اسلامی وانساني  خود عمل کنیم. اکنون که این امکان برای ما فراهم نیست تا در میدان مبارزه حضور داشته باشیم باید از همه توان و ظرفیت  خود استفاده کرده با شرکت در راهپیمایی روز قدس این یادگار گرانقدر خمینی کبیر بر اهميت و  یادآوری  مسئله فلسطین تلاش كنيم  و نیز با حضور در فضای مجازی و تبیین مسئله فلسطين در جمع دوستان و آشنایان گامی در این مسیر برداريم.

منبع:

1-http://farsi.khamenei.ir/photo-album?id=26986#216754

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه‌ها

این منبع که آخر زدید یعنی چه؟ یعنی این یادداشت از این منبع نقل شده؟ ما که رفتیم تو این منبع ارتباطش را متوجه نشدیم
+1
+1
-1

در جواب دوست، شماره 1 یعنی آن قسمت از مطلب ارجاع داده شده است .
+1
-1
-1

سلام . بر ای یک مطلب چند بار عکس عوض میکنید
+1
+1
-1

دیدگاه جدیدی بگذارید