آمار

شما اینجا هستید

انتشار اثر جدید استاد حکیمی

«قرآن و قبله» جدیدترین اثر استاد محمد رضا حکیمی با توجه به این که اختلافات سلیقه‌ای و مذهبی در جهان اسلام شدت گرفته است در رابطه با تحولات جهان اسلام و منطقه منتشر شد.

کتاب قرآن و قبله

طاووس بهشت: «قرآن و قبله» جدیدترین اثر استاد محمد رضا حکیمی در رابطه با تحولات جهان اسلام و منطقه منتشر شد.

کتاب «قرآن و قبله» در رابطه با تحولات جهان اسلام و منطقه بوده و در قالب چهار مقاله و یک مقدمه تألیف شده است. عناوین چهار مقاله این کتاب عبارت است از: «پیام به انقلابیون جهان»، «اتحادیه جماهیر اسلامی»، «عاشورا و غزه» و «استعمارشناسی» است.

 

با توجه به این که اختلافات سلیقه‌ای و مذهبی در جهان اسلام شدت گرفته است، محمدرضا حکیمی در این کتاب به بازسازی شخصیت جوامع اسلامی با نگاهی به تمدن اسلامی پرداخته است

مهمترین بحث این کتاب پیرامون اتحاد و همبستگی مسلمانان است که بنا بر اعتقاد محمدرضا حکیمی باید با محوریت «قبله» و «قرآن» باشد، زیرا این دو عنصر اساسی دین اسلام مورد توافق همه مسلمانان است و از اشتراکات اصلی آنها به شمار می‌رود. هیچ جریانی در عالم اسلام اختلافی بر سر این دو موضوع ندارند.

گفتنی است استاد محمدرضا حکیمی، متفکر، نویسنده ایرانی و اسلامی است که مشهورترین اثر ایشان با نام کتاب الحیاه وی در رابطه با اقتصاد اسلامی از شهرت و اعتبار خاصی در جهان اسلام برخوردار شده‌ است.

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید