آمار

شما اینجا هستید

مستندی از آران و بیدگل در پنجمین جشنواره عمار

مستندی از زندگی «روح الله رعیت مقدم»که با نداشتن سواد کافی، حافظ قرآن کریم شده است به بخش مسابقه جشنوراه عمار راه یافت.

الف لام میم

طاووس بهشت: مستندی از زندگی «روح الله رعیت مقدم» که با نداشتن سواد کافی، حافظ قرآن کریم شده است و به تهیه کنندگی و کارگردانی هنرمندان آران و بیدگلی ساخته شده است به بخش مسابقه جشنوراه عمار راه یافت.

این مستند که  «الف، لام، میم» نام گرفته است توسط مرتضی ستاری آرانی تهیه‌ و محمدمهدی فکریان آن را کارگردانی کرده و  به تازگی مراحل انتهایی ساخت خود را به پایان رسانده است و برای نخستین بار در پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار به نمایش درخواهد آمد.

این مستند ۲۳ دقیقه ای که تهیه و تولید آن در مرکز سفیرفیلم انجام شده است، به زندگی جوانی ۳۵ ساله به نام «روح الله» از دید دوستان و خانواده اش می پردازد. روح الله در کنار گچ کاری و کارهای ساختمانی، با نداشتن سواد کافی و تلاش مستمر خود توانسته پس از ۵ سال حافظ کل قرآن شود.

طبق اعلام دبیرخانه پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار، «الف، لام، میم» توانسته به بخش مسابقه فیلم مستند- جنگ نرم و حرکت های خودجوش مردمی این دوره از جشنواره راه یابد.

همچنین این مستند در ﺨﺶ ﻣﺴﺎﺑﻘﻪ ﺷﺸﻤﯿﻦ ﺟﺸﻨﻮاره ﺑﯿﻦاﻟﻤﻠﻠﯽ ﻓﯿﻠﻢ داﻧﺸﺠﻮﯾﯽ​ نیز شرکت خواهد کرد.

گفتنی است «الف، لام، میم» دومین فیلم از شهرستان آران و بیدگل است پس از مستند «آیه های زمینی» که در بخش مسابقه جشنواره فیلم عمار شرکت می کند.

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید