آمار

شما اینجا هستید

كسب رتبه برتر فيلم كوتاه برای عضو كانون

فیلم «الف مثل آب» ساختۀ مجید نظیمی آرانی ، موفق به کسب رتبۀ سوم  فیلم کوتاه داستانی پرسش مهر کشور شد.

طاووس بهشت:  فیلم «الف مثل آب» ساختۀ مجید نظیمی آرانی ، هنرمند آران‌وبیدگلی، موفق به کسب رتبۀ سوم کشور از پانزدهمین جشنواره پرسش مهر رئیس جمهور شد.دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در آغاز سال تحصیلی93 - 94  در آیین طرح پرسش مهر، با تأکید بر اهمیت آب گفت: «از دانش آموزان عزیز می پرسم: عزیزانم! ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبروست. هر کدام از ما چگونه از آب‌های ایران می توانیم بهتر نگهداری و استفاده کنیم؟»

در پاسخ به این سؤال فیلم «الف مثل آب» با استفاده از نمادهای اجتماعی و مذهبی سعی می‌کند جایگاه و اهمیت آب را در فرهنگ ایرانی و اسلامی به مخاطب نشان دهد و با داستانی زیبا به دانش‌آموزان توصیه می‌کند به خاطر نقش آب در زندگی روزمره و جایگاه مقدس آن در فرهنگ شیعه، قدر آب را بدانند و در راه جلوگیری از اسراف آن پیش‌قدم شوند. 

 این فیلم توانسته است در میان 2581 فیلم ارسالی به دبیرخانه پانزدهمین جشنواره پرسش مهر، موفق به کسب رتبۀ سوم در رشتۀ فیلم کوتاه داستانی در بخش فرهنگیان شود. پیش از این نیز فیلم «الف مثل آب» رتبۀ اول فیلم کوتاه داستانی پرسش مهر  را در استان تهران کسب کرده بود. 

 مجید نظیمی آرانی که بازی در فیلم سینمایی «چ» و چند فیلم و سریال دیگر را در کارنامه دارد، معاون پرورشی دبیرستان ابوذر تهران است. این دبیرستان در سال‌های اخیر توانسته است با کوشش‌های این هنرمند فرهنگی آران‌وبیدگلی، یکی از موفق‌ترین مدارس شهر تهران در مسابقات مختلف فرهنگی و ورزشی شود.

مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان پانزدهمین جشنواره پرسش مهر رئیس جمهور با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش روز دوشنبه 25 خرداد 94 در سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد.

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید