آمار

شما اینجا هستید

پیشنهاد مطالعه سه کتاب در ایام پانزده خرداد

در آستانه نیمه خرداد ما انتشارات انقلاب اسلامی سه اثر از تولیدات خود را برای مطالعه به شهروندان معرفی کرد.

طاووس بهشت: انتشارات انقلاب اسلامی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در آستانه ۱۴ خرداد ماه و سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی دو کتاب «مدح خورشید» و  «ره، رهرو، رهبر»  و «از نیمه خرداد»را برای مطالعه معرفی کرد.

«مدح خورشید» به همت انتشارات انقلاب اسلامی (وابسته به مؤسسه‌ پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی) نخستین بار در بهار ۹۱ منتشر شد. این اثر که شامل ۸۱ خاطره و در ۱۳۶ صفحه گردآوری و تدوین شده، حاوی نکات آموزنده‌ای از سيره‌ مکتبی، انقلابی و اخلاقی رهبر کبیر انقلاب اسلامی است و بازخوانی و توجه به آن، از شرايط لازم براي شناخت امام خمینی(قدس‌سره‌الشریف) و تداوم راه ایشان است.

در این کتاب گزیده‌ای از نظرات و خاطرات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره‌ ساحت‌ها، وجوه و ابعاد مختلف حیات طیبه‌ حضرت امام(قدس‌سره‌الشریف) از وجوه فردی و عبادی و اخلاقی گرفته تا زوایای انقلابی و سیاسی-اجتماعی، از متن بيانات رهبر انقلاب استخراج و در قالب مجموعه‌‌ای از خاطرات موضوعی تدوين شده است.

کتاب «ره، رهرو و رهبر» نیز به‌نحو بسیار جامعی به شخصیت و مکتب امام خمینی پرداخته است. روش تنظیم محتوای این اثر تاریخی است اما برای آنکه نقشه‌ موضوعی از مطالب کتاب در ذهن خواننده شکل گیرد، از یک فهرست جامع موضوعی در پایان اثر بهره برده شده است.

موضوعاتی مانند شخصیت امام، خط امام، امام و انقلاب اسلامی، انحرافات و دشمنی‌های با امام، انقلاب و خط امام، خدمات امام، آثار و برکات وجودی ایشان، وصیت‌ها و درسهایی که امام آموخت، علل و تفاسیرِ صحیح برخی مواضع و بیانات امام، روابط متقابل، بین امام و دیگران، امام و حوزه، خاطرات و نکات تاریخی مربوط به اثر حضور امام و بررسی ابعاد مختلف رحلت امام و مراسم سالگرد در این کتاب مورد توجه قرار گرفته است.

کتاب «از نیمه خرداد» شامل بیانات و خاطرات رهبر انقلاب است که نویسنده در آن تلاش نموده تا به‌طور فشرده، نمایی روشن از خطوط کلی زندگی، شخصیت، اندیشه و رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را در چهار بخش بیان کند.

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید