آمار

شما اینجا هستید

شاخص‌های دولت طراز انقلاب اسلامی

اگر ما به دنبال گرامی داشت هفته دولت هستیم باید به دنبال گرامیداشت شاخص های دولت انقلابی رجائی و باهنر باشیم

یادداشتی از: محمد رسول نجاتی آرانی/ کارشناس سیاسی

 

 

هفته دولت روبه پایان است. هفته دولت مناسبتی است که بنابر رسم هر سال دولت ها تلاش می کنند تا به ارائه گزارش از خدمات خود بپردازند و اگر طرح و پروژه ای باقی مانده آن را بهره برداری برسانند. اما آیا هفته دولت همین و است و همین ! اصولا این هفته برای چه به فرصتی برای خدمت رسانی به مردم مبدل شده است.

هفته دولت هر سال در سالروز شهادت رئیس جمهور رجائی و نخست وزیر باهنر برگزار می شود. این هفته فرصتی است برای گرامیداشت یاد آنان. نامگذاری روزها و هفته ها برای یادآوری ارزش هایی است که نباید فراموش شود، ارزش هایی که آنقدر اهمیت دارند که همواره باید تذکار و یادآوری بشوند.اما چه ارزشی در هفته دولت نهفته است که لزوم یاددآوری آن ما را بر آن میدارد تا این هفته  را گرامی بداریم؟

هنوز هم مردم ایران شهیدان رجایی و باهنر را اسوه کامل یک مقام دولتی می دانند. وجود شاخصه های انقلابی این مزیت را به آنان بخشیده تا مردم این چنین از آنان به نیکی یاد کنند.

از شاخصه های انقلابی این شهیدان و دولت تحت امرشان می توان به ساده زیستی، همراهی و خدمت به قشر مستضعف جامعه اشاره کرد، این ساده  زیستی و دوری از اشرافیت مهم ترین شاخصه دولت انقلابی این بزگواران بود.

شاخصه دیگر دولت انقلابی این شهدا استکبارستیزی شان بود، هیچ کس سخنرانی های حماسی شهید رجائی را علیه استکبار جهانی  در سازمان ملل وسایر مکان ها و زمان ها فراموش نمی کند جدای  آنکه این استکبار ستیزی نه در کلام بلکه در عمل هم تجلی داشت.

شاخصه دیگر دولت انقلابی این شهیدان پیروی محض از ولایت فقیه بود و رجائی باهنر اثبات کردند که در همین مدت کوتاه نیز در عمل، رفتار و سخن مطیع ولی امر هستند.

اگر ما به دنبال گرامی داشت هفته دولت هستیم باید به دنبال گرامیداشت شاخص های دولت انقلابی رجائی و باهنر باشیم. پیروی محض از ولایت، استکبار ستیزی و نهراسیدن از دشمن ، دوری از اشرافیت و تجمل و توجه به صاحبان اصلی انقلاب یعنی پابرهنگان و مستضعفان از اهم اين شاخص ها مي باشد . زنده كردن اين ارزشها  معنای حقیقی هفته دولت است .

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید