آمار

شما اینجا هستید

فراخوان نخستین رزمواره مدافعان حرم

فراخوان نخستین رزمواره مدافعان حرم ویژه شهدای مدافع حرم اعلام شد.

بخش های مسابقه رزمواره مدافعان حرم
بخش دیداری
   مستند
انواع مختلفی از مستند شامل مستند محض، مستند بازسازی، مستند داستانی و مستند گزارشی که به موضوع بپردازد ( مدت زمان این برنامه برای شرکت در مسابقه حداکثر 60 دقیقه است)
   فیلم( سینمایی، داستانی، کوتاه)
شامل فیلم کوتاه، فیلم نیمه بلند، بلند داستانی و سینمایی ( مدت زمان این برنامه برای شرکت در مسابقه حداکثر 75 دقیقه است)
   پویا نمایی
شامل انواع مختلفی از انیمیشن دو بعدی و سه بعدی، استاپ موشن و موشن گرافی  ( مدت زمان این برنامه برای شرکت در مسابقه حداکثر 10 دقیقه است)
   فیلمنامه
شامل فیلمنامه های کوتاه، نیمه بلند و بلند داستانی  ( مدت زمان این برنامه برای شرکت در مسابقه حداکثر 35 صفحه است)
   تیزر و کلیپ
تیزرهای تبلیغاتی با هدف تبیین نقش و جایگاه مدافعان حرم و موضوعات مرتبط با آن و کلیپ هایی که با تلفیق موسیقی و اشعار و مضامین مرتبط و ضرباهنگ مناسب در تشریح موضوع به مخاطب کمک کند. ( مدت زمان این برنامه برای شرکت در مسابقه تیزر حداکثر 1 دقیقه و کلیپ  5 دقیقه است)
   برنامه های ترکیبی
شامل برنامه های گفتگو محور که دارای حداقل 5 آیتم هستند مانند انواع مختلفی از برنامه های تاکشو که در محیط استودیو و یا خارج از آن تهیه و تولید می شوند.  ( مدت زمان این برنامه برای شرکت در مسابقه حداکثر 60 دقیقه است)
 
بخش شنیداری
   مستند رادیویی
مستند رادیویی، شکلی از برنامه رادیویی است که میتواند شامل مصاحبه، مباحثه و اطلاعات مبتنی بر واقعیت باشد و به موضوعاتی مانند حوادث، تاریخ، علم یا رویدادهاي جاري بپردازد. مستند رادیویی برنامه تولیدي عمیق و کاونده و جذابی در تبیین ، تشریح و انتقال یک پدیده یا موضوع واقعی با بهره گیري جامع و متنوع از منابع صوتی مستند و نقل مستقیم گفتار اشخاص ذي مدخل و ارائه اطلاعات دقیق و پژوهش شده ، با مدت تقریبی حداکثر یک ساعت است ، از این رو ، بهتر است بار محتواي برنامه بر « نشان دادن بجاي گفتن » شعار اساسی در برنامه هاي مستند رادیویی و تلویزیونی دوش گفتار اشخاص و کارشناسان و مواد گزارشی است .(برای مسابقه مدافعان حرم حداکثر تا 60 دقیقه است )
   برنامه ترکیبی
برنامه های شامل تکست ، گزارش ، آیتم ، تلفن ، موسیقی ، مصاحبه و کارشناسی یک برنامه ترکیبی است . برنامه های ترکیبی قالب های منفاوت دارند. سرگرمی با ایجاد فضای شاد طراحی می شوند مثل کمدی یا طنز. مسابقه:مسابقه و ازمایش های هوش و در نهایت جایزه دادن از برنامه هایی است که می تواند در یک برنامه مرکب کاربرد داشته باشد. مسابقات رادیویی می تواند در حضور تماشاچی یا بدون آن برگزار شود.(زمان این برنامه برای مسابقه مدافعان حرم حداکثر تا 90 دقیقه است)
   آنونس
تبلیغات براي برنامه و ایستگاه رادیویی را آنونس رادیویی میگویند.( حداکثر تا 90 ثانیه است) عناصر و اجزای کارآنونس شامل: موسیقی ، مواد آوایی ، کلام گوینده ، جلوه هاي صوتی ، صداي اشخاص ، کلام شخصیتها ، دیالوگ فیلم ، برشهاي کوتاه گزارشی ، صداي شنوندگان ، پالس. این اجزا باید شاخص و مرتبط با ایده کار و معرف آن باشند و ایده تبلیغی مورد نظر را بخوبی معرفی کنند جذاب و خوش جلوه باشند و ایجاد تحرك و طراوت کنند سخت و سنگین و کشدار نباشند ، القاي حزن نکنند ، تکرارشان ملال آور نباشد، کلیشه و تکراري نباشند ویژگی بومی رعایت شود .موسیقی آنونس می تواند با کلام یابی کلام باشد اما باید جنبه اي تبلیغی براي ایده مورد نظر داشته باشد
   نمایش رادیویی
نمایش رادیویی یکی از گونه‌های جذاب برنامه‌های رادیویی است. این ژانر نمایشی، نسبت به دیگر گونه‌های نمایشی کار سخت تری است چرا که رادیو تصویر ندارد پس این گونه نمایشی ابزارهایی را که دیگر گونه‌های نمایشی همچون تئاتر، سینما و تلویزیون از آن بهره‌مند هستند ندارد( زمان این برنامه برای مسابقه مدافعان حرم 10 تا حداکثر 60دقیقه است )
   متن رادیویی
یک متن رادیویی باید کوتاه ، ساده ، روان ، عاری از جملات و عبارتهای سخت و حامل پیام باشد و برای شنونده و مخاطب شبکه رادیویی جوان که قشر جوان جامعه را تشکیل میدهد قابل درک و راحت باشد و در نهایت هدف خاصی را در پی داشته باشد.( هرصفحه در متن رادیویی حدودا" دو دقیقه میباشد)( برای مسابقه مدافعان حرم حداکثر 15 صفحه میباشد )
 
بخش موسیقی، سرود و نغمات آیینی
   قطعه موسیقی با کلام
   قطعه موسیقی بی کلام
   نغمات
   نماهنگ
   مدیحه سرایی
   سرود
   ترانه سرایی
 
بخش خبرگزاری ها و رسانه های مکتوب
مطالبی در بخش مطبوعات، خبرگزاریها و پایگاهای خبری مورد ارزیابی قرار می گیرند که تا قبل از پایان مهلت ارسال آثار منتشر شده باشد. اعلام نشانی URL برای پایگاهای خبری و خبرگزاری ها در قسمت نام اثر پس از ذکر نام اثر ضروری است. شش موضوع در بخش مطبوعات، خبرگزاریها و پایگاهای خبری مطبوعات، خبرگزاریها و پایگاهای خبری به شرح زیر است:
   عکس
عکس های خبری و غیر خبری منتشر شده مرتبط با موضوعات مدافعات حرم
   مصاحبه خبری
گفت و گوهای منتشر شده پیرامون موضوعات رزمواره
   مقاله
مقالات و تحلیل های منتشر شده درباره مدافعان حرم و محور مقاومت
   گزارش خبری
گزارش های تحقیقی و توصیفی پیرامون موضوعات اعلامی رزمواره
   تیتر
تیترهای رسانه ها درباره موضوعات اعلامی رزمواره
   چندرسانه ای
شامل اینفوگرافیک، موشن گرافیک، پادکست های خبری، گزارش ویدئویی
 
 
 
   بخش فضای مجازی
    شبکه های اجتماعی
شامل کانال، گروه، صفحه اختصاصی در شبکه های اجتماعی رایج مطالب می‌تواند تالیف یا انتخاب یا اقتباس از منابع دیگر باشد و رعایت حقوق مالکیت به عهده مسئول سایت است. نویسندگان مطالب و مدیران گروه ها می‌توانند بیش از یک نفر باشد.
معیارهای ارزیابی این بخش:
1. بروز رسانی مستمر
2. تعداد کاربران
3. تولیدی بودن مطالب
4. کمیت محتوا ( تعداد پستها یا تصاویر یا ... )
5. کیفیت محتوا ( نگارش، انتخاب عکس )
6. میزان توجه مخاطب ( میزان بازدید، محبوبیت( لایک)، جلب مشارکت(کامنت) )
   سایت و وبلاگ
موارد فوق میتواند با زبانهای برنامه نویسی پایه یا از طریق سیستمهای مدیریت محتوا ( cms ) تولید شده باشد. مطالب می‌تواند تالیف یا انتخاب یا اقتباس از منابع دیگر باشد و رعایت حقوق مالکیت به عهده مسئول سایت است. نویسندگان مطالب می‌توانند بیش از یک نفر باشد. هر پورتال، سایت یا وبلاگ مستقل یا صفحه ای از آنها که موضوع مدافعان حرم اختصاص یافته باشد میتواند در رزمواره شرکت نماید.
معیارهای ارزیابی این بخش:
1. پیام ( میزان ارتباط با موضوع رزم‌واره )
 2. حجم مطالب ( تعداد پستها یا تصاویر یا ... )
 3. رتبه ( درسایت الکسا و مشابه آن )
 4. کیفیت فنی ( به روز بودن، سرعت بارگذاری، جستجو گرها، rss، )
 5. کیفیت محتوا ( به روز بودن، صحیح بودن، تناسب نام دامنه، پیوندها ، چند رسانه اي، تعاملی بودن، خلاقیت اطلاعات ، معرفی منابع، واژگان، طبقه بندي مناسب مطالب )
 6. گرافیک ( زیبایی بصری )
   نرم افزارهای کاربردی
اثر ارسالی می‌تواند مبتنی بر هر یک از پلت فورمهای وب ، رایانه، تلفن همراه یا ترکیبی از آنها و سازگار با سیستم عاملهای ویندوز، اندروید، IOS و ... باشد. باشد. از نظر محتوا می‌تواند شامل بازی، اطلاع رسانی ، خدماتی باشد. محتوای نرم افزار میتواند دارای بانک اطلاعاتی مستقل یا متصل به سایت متفاوت باشد.
معیارهای ارزیابی این بخش:
1. تنوع پلتفرم ( وب ، رایانه، تلفن همراه )
2. قابلیتهای جانبی ( کامنت و لایک )
3. کاربر پسند بودن ( تجربه کاربر (UX) )
 4. کیفیت محتوا ( کاربردی بودن مطالب یا خدمات )
 5. کیفیت هنری ( واسط کاربری (UI) )
 6. گستره عرضه ( روشهای عرضه و دراختیار بودن ، تعداد دانلود و رجیستر )
   طرح و تصاویر گرافیکی
آثار ارسالی می‌تواند طراحی یا انتخاب یا اقتباس از منابع دیگر باشد و رعایت حقوق مالکیت به عهده ارسال کننده اثر است. این محور شامل عکس، طراحی ، ترکیب طرح و متن ، عکس نوشت ، اینفو گرافی، لوگو، نقاشی خط، خطاطی ، تایپو گرافی در این محور به‌کارگیری تکنیکهای مختلف خلق آثار دوبعدی بر روی سطوح مختلف نظیر کاغذ، دیوار، بوم، فلز، چوب، پارچه، پلاستیک، نمایشگر رایانه، سنگ و ... مورد پذیرش است . ملاک ارزیابی تصویر ارسال شده است و مواد و تکنیک بکار رفته امتیاز ندارد
معیارهای ارزیابی این بخش:
1. ترکیب بندی صحیح و استفاده درست از عناصر بصری
2. خلاقیت و نوآوری ( نگاه متفاوت )
3. رعایت اصول و مبانی طراحی و تصویر
4. گویایی و رسایی پیام ( درک آسان و سریع پیام، رساندن پیام از کوتاهترین مسیر )
   پادکست
این محور شامل رادیو اینترنتی یا مجموعه ای از محتوای صوتی که بصورت پیوسته مبتنی بر فهرست از پیش تعیین شده است و در محیط وب یا دیگر درگاههای فضای مجازی پخش می‌شود. لازم است حداقل 3 قسمت از مجموعه برنامه تولید شده به انتخاب شرکت کننده ارسال شود
معیارهای ارزیابی این بخش:
1. کیفیت فنی ( کیفیت صوت و صدابرداری )
 2. کیفیت مطالب ( فن بیان گوینده، سناریو ، ارتباط و تناسب محتوا با موضوع )
3. کیفیت هنری ( جلوه های شنیداری ، و چینش مناسب آیتمها )
 
بخش مردمی
   دل نوشته
علاقه‌مندان برای شرکت در مسابقه‌ی دل‌نوشته می‌توانند فقط یک متن زیبا و حسی با محور موضوعی مسابقه (مدافعان حرم) ارسال کنند. محور اصلی این بخش، دل‌نوشته‌های عموم مردم از حضور در مراسم تشییع شدهدای مدافعان حرم، آشنایی با مدافعان، خانواده‌ها و شهدای مدافعان حرم است.
   شعر
اشعاری که با محور مدافعان حرم سروده شده باشد می‌تواند در این بخش شرکت کند. از دوبیتی، مثنوی تا قصیده و غزل و شعر امروز و...
   داستان کوتاه
داستان‌های کوتاه از 10 کلمه تا 1000 کلمه با محور مدافعان حرم در این بخش می‌تواند شرکت کند.
   عکس
عکس‌هایی که با هرنوع دوربین با ابعاد 30x20 و با موبایل با ابعاد 21x16 تهیه شده باشد؛ در این بخش پذیرفته می‌شود. هر شرکت کننده می‌تواند تا پنج عکس به صورت تک عکس و یا مجموعه عکس ارسال کند. مسئولیت حقوقی هر اثر برعهده‌ی شرکت کننده بوده و در صورت تخلف، شخص خاطی از مسابقه حذف می‌شود.
   کلیپ
در این بخش نماهنگ‌های ساخته شده با مدت زمان کمتر از پنج دقیقه پذیرفته می‌شود. هر شرکت کننده فقط یک اثر می‌تواند ارسال کند.
   فیلم کوتاه مردمی
فیلم‌های کوتاه با حداقل زمان 60 ثانیه و حداکثر مدت 20 دقیقه با محور اصلی مدافعان حرم، می‌تواند در این بخش شرکت کند.
   طرح و ایده
طرح و ایده‌های تولید برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی، داستان کوتاه، فیلم کوتاه داستانی، مستند، نماهنگ و پویانمایی (انیمیشن) که در یک صفحه‌ی A4 با فونت 14 با محور مدافعات حرم نوشته شده باشد، در این بخش پذیرفته می‌شود.
 
 
 
قواعد ارسال آثار
  شیوه ارسال آثار
    تمامی آثار باید از طریق سایت www.razmvare.IR ارسال شود.
  مهلت ارسال آثار
    مهلت دریافت آثار حداکثر تا تاریخ 30 آذر ماه 1396 است.
 
 
جوایز
در مراسم پایانی رزمواره در مجموع از 35 نفر از برگزیدگان تقدیر به عمل می آید.
تبصره: جایزه به صاحبان اثری که مجوز قانونی ارائه اثر به مسابقه را دارند ، اهداء می شود .
جوایز
به نفرمنتخب هر بخش، تندیس+ لوح تقدیر+ جایزه نقدی اهدا می شود.
داوری
داوری آثار توسط متخصصان هر حوزه و از میان افراد شناخته شده در دو مرحله انتخاب آثار و داوری نهایی انجام می شود.
ملاک های داوری
جذابیت موضوع و بکر بودن سوژه
پرداخت متفاوت به موضوع
بهره گیری از قالب های خلاقانه
کیفیت فنی استاندارد
زمان برگزاری
برگزاری مراسم اختتامیه روز 18 دی ماه 1396 می باشد.
 

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید