آمار

شما اینجا هستید

برنامه های حوزه هنری شهرستان آران و بیدگل در اولین سال فعالیت

 خلیلی: نپرداختن به هنر انقلابی موجب ترویج هنر مبتذل و قشری گرا می شود.

حمیدرضا خلیلی سرپرست حوزه هنری شهرستان آران و بیدگل در گفت و گو با خبرنگار طاووس بهشت، با تاکید بر اهمیت هنر انقلابی گفت نپرداختن  به هنر انقلابی موجب ترویج و افزایش هنر مبتذل و قشری گرا می شود. ایشان رسالت اصلی حوزه هنری را سمت سو بخشیدن به فعالیت های هنری هنرمندان دانست و افزود: هنر انقلابی مقوله ای بسیار ارزشمند است که باید به آن بها داده شود. ایشان با اشاره به اینکه حوزه هنری متولی برگزاری برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی است افزود: با توجه به اینکه حوزه هنری شهرستان حدود یکسال است که شروع به فعالیت کرده است، امسال و در آغازین سال فعالیت خود برنامه هایی را در دست اجرا دارد.
 ایشان از برنامه های اجرا شده در هفته هنر انقلاب اسلامی به نشست ادبی با همکاری انجمن ادبی جوان کویر و انجمن ادبی هلال و نیز دیدار با خانواده های شهیدان هنرمند با حضور آیت الله سید محمد موسوی امام جمعه آران و بیدگل اشاره داشت.
خلیلی از برنامه های دیگر این حوزه را برگزاری شب خاطره همراه با رونمایی از کتاب "مگر شما ایرانی نیستید" اثر تالیفی نویسنده آران و بیدگلی عباس رئیسی ، انتشارات حوزه هنری، با موضوع دفاع مقدس که 21 فروردین بعد از نماز مغرب و عشا در کانون شهید بنی طبا برگزار خواهد شد، دانست .
سرپرست حوزه هنری شهرستان از دیگر فعالیت های این حوزه در هفته هنر انقلاب اسلامی را برپایی نمایشگاهی از آثار صنایع دستی هنرمندان شهرستان، 20 تا 25 فروردین با همکاری انجمن صنایع دستی آران و بیدگل در محل حوزه هنری شهرستان واقع در مصلی نماز جمعه برشمرد، که بازدید از این نمایشگاه برای عموم علاقه مندان آزاد است.

خلیلی افزود: برگزاری  ورک شاپ خوشنویسی با همکاری انجمن خوشنویسان آران و بیدگل در دفتر حوزه هنری آران و بیدگل، غبارروبی گلزار شهدا، دیدار هنرمندان با آیت الله سید محمد موسوی امام جمعه آران و بیدگل در 23 فروردین، اجرای سرود انقلاب پیش از خطبه های نماز جمعه 24 فروردین، برگزاری نمایشگاه کاریکاتور در محل مصلی نماز جمعه شهرستان از دیگر برنامه های ویژه این هفته است.
سرپرست حوزه هنری شهرستان در پایان از تمامی ادارات و نهادهای فرهنگی شهرستان آران و بیدگل که در برگزاری برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی این حوزه را یاری کرده اند، تقدیر و تشکر نمود.
20 تا27فروردین هر سال به مناسبت سالگرد سید شهیدان اهل قلم و هنرمند متعهد و انقلابی شهید آوینی هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.

انتهای پیام/فاطمه بی خوابی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید