آمار

شما اینجا هستید

افتتاح نمایشگاه خط و رنگ

برگزاری نمایشگاههای هنری راهی برای رونق بیشتر هنر است و هنر ریشه در ذات انسان ها دارد و قدمت آن به طول عمر بشر است.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل ، سعید ضابطی در حاشیه افتتاح نمایشگاه نقاشی خط و رنگ آثار هنرمندان آموزشگاه آزاد هنری فانوس در محل نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل اظهار کرد: آران و بیدگل مظهر هنرهای فردی و اجتماعی همچون فعالیت های قرآنی و ادبی است که باید بیش از پیش به هنرمندان این حوزه توجه و خدمت رسانی شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل تصریح کرد:  نمایشگاه خط و رنگ با بیش از ١٣٠اثر از ٣٠هنرجوی آموزشگاه آزاد هنری فانوس با همکاری شهرداری، حوزه هنری، شورای اسلامی شهر شهرستان به مدت ١٠ روزدر محل نگارخانه این اداره برپاشد.

سعید ضابطی ادامه داد: افتخار می کنم در شهری خدمت می کنم که شهر نمونه قرآنی ، پایتخت فرش ماشینی و دارای هنرمندانی از جنس مقاومت است ، کویر نماد سخت کوشی و هنرمند نماد روح لطیف خداست.

سعید ضابطی به مشکلات هنرمندان شهر اشاره کرد و گفت: کمبود فضا و نداشتن جای ثابت مشکل اصلی جامعه هنری آران و بیدگل است که با همکاری شهرداری و شورای شهر دنبال تامین زمین برای ساخت نمایشگاه ثابت و دائمی هستیم تا هنرمندان برای ارائه هنر خود با مشکلات کمتری مواجه شوند.

وی عنوان کرد: هدف ما ادامه و پیوستگی نمایشگاهها در سطح شهرستان است تا بتوانیم با تداوم این نمایشگاهها به هنر و هنرمند بها دهیم و رونق روز افزون هنر را در سطح شهرستان و استان شاهد باشیم .

ضابطی افزود: همواره با تمام توان حامی و پشتیبان هنرمندان خواهم بود تا شاهد رشد و پویایی فرهنگ و هنر در آران و بیدگل باشیم.

ضابطی بیان کرد: در حال جمع آوری اطلاعات کامل و سرشماری کامل هنرمندان شهرستان جهت تهیه بانک اطلاعات هنرمندان شهرستان هستیم و امیدواریم تا پایان سال و حتی زودتر از آن هنرمندان شهرستان را شناسایی و برای رفع مشکلات جامعه هنری شهرستان قدم برداریم، این کمترین خدمت ما به عنوان متولی فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل به جوانان هنرمند است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل  ابراز امیدواری کرد با برپایی این نمایشگاهها در شهرستان بتوان پتانسیل های هنرمندان را کشف و به جامعه  معرفی نمود و نیز رزومه هنرمندان جهت بهره برداری از بیمه هنرمندان را جمع آوری نمود. و با داشتن هنرمندان با ذوق و سخت کوش و دارای سابقه درخشان در علم وادب امید است شاهد هنرنمایی بیشتر جوانان کویر مرکزی ایران باشیم.

درپایان مراسم از اولین اثرنقاشی سه بعدی در شهرستان آران و بیدگل کاری از آقای "ابوالفضل کمصدا" مدیرمسئول آموزشگاه آزاد هنری فانوس رونمایی شد.

خاطرنشان می شود: آموزشگاه آزاد هنری "فانوس" جزء اولین آموزشگاه های شهرستان با سابقه بیش از ١٥ سال با مجوز از این اداره درحال فعالیت است .

نمایشگاه "خط و رنگ" تا نهم تیرماه در دو نوبت صبح و بعداز ظهر برای بازدید عموم در محل نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دائر می باشد.

جهت دیدن تصاویر اینجا را کلیک کنید

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید