آمار

شما اینجا هستید

اهدای مدال بین المللی نخبه آران و بیدگلی به آستان قدس رضوی

مدیر اجرایی حرم حضرت محمدهلال بن علی(ع): اهدای مدال بین المللی خادم این حرم مطهر و طراح پهپاد «سفیر هلال» به موزه آستان قدس رضوی

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ «سید جواد تکیه»  گفت: خادم افتخاری حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) و نخبه جوان آران و بیدگلی، مدال بین المللی خود در تور کشور گرجستان را به موزه آستان قدس رضوی تقدیم می کند.

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) افزود: «محمد توسلی» خادم افتخاری این حرم مطهر و طراح پهباد «سفیرهلال» طی مراسمی که در روز ۲۰ تیرماه همزمان با ایام ولادت ثامن الحجج در حرم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برگزار خواهد شد، این مدال بین المللی را به موزه آستان قدس رضوی تقدیم خواهد کرد.

تکیه اظهار داشت: این خادم حرم مطهر حضرت محمدهلال(ع)، پهباد دست ساز خود را هم به موزه آستان مقدس حضرت محمدهلال بن علی(ع) اهدا کرد. طول بال این پهباد، ۲۰۰ سانتی متر، طول بدنه آن ۱۷۰سانتی متر و وزن آن ۹ کیلوگرم است و در مدت دو سال طراحی و ساخته شده است.

پهباد «سفیرهلال» سال گذشته با کسب رتبه برتر بین استادان و پژوهش‌گران دانشگاهی، به تور بین‌المللی گرجستان راه یافت و با حضور در این تور در بین بیش از ۷۰۰ طرح بین المللی توانست به رتبه برتر دست پیدا کند. برد نامحدود، فیلم‌برداری تحقیقاتی، رادارگریزی، عدم سقوط پرنده در زمان قطع رابطه با مرکز کنترل، حمل محموله‌های عملیاتی، سم‌پاشی مزارع، گل‌باران مراسم، حمل برابر با وزن خود و مداومت پروازی بالا از ویژگی‌های این پهباد است.

این طرح در زمینه بیوشیمی و در راستای رادارگریزی اجرا شده است.

آستان مقدس حضرت محمدهلال بن علی(ع) در شهرستان آران و بیدگل، شمالی ترین نقطه استان اصفهان و ۲۱۵ کیلومتری از مرکز این استان، یکصد کیلومتری شهر مقدس قم و ۶ کیلومتری کاشان واقع است.

 

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید