آمار

شما اینجا هستید

اعزام زائران بیت الله الحرام از دارالشهدای آران و بیدگل به حج ابراهیمی

 حج بزرگترین نمایش عبادی و سیاسی دنیای اسلام است

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ آیت الله سید محمد موسوی در مراسم بدرقه زائران اعزامی به حج ابراهیمی در امامزاده هلال بن علی«ع» آران و بیدگل اظهار کرد: انجام مراسم حج با توجه به اتفاقات اخیر در منطقه و دنیای اسلام یک حرکت عبادی و سیاسی برای حفظ عظمت اسلام است و باید از مشرکان عالم اعلام برائت کنیم.

وی افزود: روح حج مراسم برائت از مشرکان است و امسال زائران باید منسجم تر از گذشته با رفتار و اعمال خود برائت از مشرکان را با وحدت و انسجام بیشتری انجام خواهند داد.

وی گفت: مراسم حج فرصت خوبی است که انسان خود را از متعلقات دنیا دور کند و با پاکی روح و نفس برای ادامه زندگی در مسیر آموزه های الهی حرکت کند و در این چند صباحی که در مراسم حضور دارد خود را برای یک سفر ابدی در محضر خدا آماده کند و از دلبستگی به دنیا و دیگر علاقه های زمینی دوری کند.

موسوی گفت: مراسم حج یک عمل عبادی، اجتماعی و سیاسی است که در عین اعلام بندگی به خدای بزرگ، اعلام بیزاری از بندگی استکبار را به نمایش می گذارد و اعلام حریت و آزادگی دنیایی را به گوش مستکبران و ظالمان جهان می رساند.

 در سال 98 بیش از 200 نفر از مردم آران و بیدگل همراه با سایر هموطنان اعزامی از سراسر کشور به حرم امن الهی اعزام می شوند و بعد از مناسک حج به میهن اسلامی باز خواهند گشت.

جهت دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید

انتهای پیام/ 14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید