آمار

شما اینجا هستید

بزرگداشت و تبیین واقعه غدیر در واقع زمینه سازی برای ظهور

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل گفت: انقلاب اسلامی به وجود آمد تا زمینه اسلام علوی را در جامعه ایران فراهم کند.

 

بزرگداشت و تبیین واقعه غدیر در واقع زمینه سازی برای ظهور

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت، ظهر شنبه، سرهنگ حسن فخرل در نشست خبری با خبرنگاران در مرکز فرماندهی سپاه اظهار کرد: با شناساندن فرهنگ غدیر و وقایع قبل و پس از آن باید فرهنگ ناب اسلامی را به سراسر جهان نشر دهیم، اساس انقلاب ایران بر پایه ولایت و امامت بوده است.

 

وی افزود: واقعه غدیر مسئله کوچکی نیست، اگر واقعه غدیر در دستور کار قرار می گرفت حوادث کربلا اتفاق نمی افتاد، کم کاری و بی توجهی خواص گاهی سرنوشت یک انقلاب را عوض می کند، غدیر پایه و اساس انقلاب پس از رسول اکرم بود که نادیده گرفته شد.

 

وی ادامه داد: هدف از بروز انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل «ره» در وهله اول پاسداری از ارزش های اسلامی ، ترویج مکتب اهل بیت«ص» و زمینه سازی ظهور انقلاب مهدوی است، چیزی که در روزگار گذشته کمتر و یا اصلا به آن توجه خاص نشده است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل تصریح کرد: کمترین کار ما بزرگداشت واقعه غدیر و نشر اهداف واقعه غدیر است، بر همین اساس ما طبق روال 10 سال گذشته برنامه های خوبی در سراسر شهرستان به ویژه مرکز آران و بیدگل، نوش آباد، یزدل ، علی آباد، محمد آباد، سفیدشهر و ابوزیدآباد در نظر گرفته ایم تا بتوانیم  قدم کوچکی برای تبیین و بازخوانی واقعه غدیر برداریم.

 

فخرل ادامه داد: مراسم ما با استفاده از روایات اهل تسنن و مشترکات شیعه و سنی اجرا می شود و چیزی حدود 250 نفر به ایفای نقش می پردازند و پیش بینی می کنیم همچون سالهای گذشته چیزی حدود 5 هزار نفر از این مراسم استقبال کنند.

 

وی گفت: مراسم واقعه غدیر از میدان سپاه در ساعت 17 آغاز و پس از عبور از خیابان زینبیه و محمد هلال «ع» مراسم خطبه خوانی و دیگر برنامه ها در جوار حرم مطهر فرزند امام علی «ع» حضرت محمد هلال «ع» با حضور زوار و عاشقان ولایت و امامت تا ساعت 19:30 انجام خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت، مراسم عید غدیر از مراسم های مهم اسلام به خصوص شیعیان در ایران است که با تکریم سادات و احترام به نوادگان رسول الله «ص» به ویژه در شهرستان آران و بیدگل در روز غدیر برگزار می شود و فضایی روحانی کوچه و خیابانهای شهرستان را فرا می گیرد.

انتهای پیام/12