آمار

شما اینجا هستید

آئین اختتامیه ششمین جشنواره سراسری ادبی و هنری " ماه در برکه"

ششمین جشنواره سراسری ادبی و هنری "ماه در برکه" در حسینیه شهدای گمنام سفیدشهر شهرستان آران و بیدگل در سه محور شعر، دلنوشته و کتاب کودک با تقدیر از برندگان این جشنواره به کار خود خاتمه داد.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ آئین اختتامیه ششمین جشنواره فرهنگی ادبی "ماه در برکه" با همکاری مجمع فرهنگی سفیدشهر، شورای اسلامی و شهرداری سفیدشهر با حضور نماینده محترم مردم شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی ،ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آران و بیدگل و شاعر برجسته کشوری میلاد عرفان پور  در حسینیه شهدای گمنام سفیدشهر برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل هدف از برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری بویژه جشنواره فرهنگی غدیر را گسترش شناخت شهروندان از الگوهای دینی و فرهنگ علوی و تبیین واقعه غدیر همراه با بزرگداشت عارف و فقیه قرن ۱۲هجری ملامحمد نصرابادی عنوان کرد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل "اخلاق، آزادی، حقوق، قانون و عدالت در زندگی و سیره سیاسی حضرت علی(ع)" را  ٥ اصل و شاخصه مهم و جدائی ناپذیری مانند ستاره پنج پری برشمرد که نقطه مرکزی آن غدیر است.
سعید ضابطی ضمن تأکید بر اینکه غدیر را باید سرلوحه زندگی و کار خود قرار دهیم افزود: اگر غدیر تحقق پیداکند اخلاق به تمام معنا در جامعه تحقق خواهد یافت و باید با غدیر زندگی کرد و غدیر را نباید مختص یک روز دانست.
وی ادامه داد: شعرخوانی شاعر برجسته میلاد عرفان پور و برندگان جشنواره و بیانیه هیأت داوران از جمله بخش های پیش‌بینی شده در این مراسم بود.
بنابراین گزارش، از میان آثار رسیده در بخش شعر:آرش پورعلیزاده از رشت_ سید محمد جواد میرصفی از قم ، خانم رزا رودینی از کرمان‌‌ به ترتیب جوایز را از آن خود کردند.
همچنین هیات داوران در بخش دلنوشته: از بین آثار رسیده به دبیرخانه خانم فاطمه بیرانوند از تهران- خانم سمیرا یکه تاز از اراک - خانم مسیحا رضوی از کاشان رتبه های برتر را کسب نمودند.
خاطرنشان می شود: ششمین جشنواره ماه در برکه در سه بخش شعر ، دلنوشته و کتاب کودک با محوریت "عیدغدیر" و با موضوعات غدیر و ولایت مداری، غدیر و فرهنگ انتظار، غدیر و فضایل امیر المومنین علی علیه السلام، ولایت در منشور جمهوری اسلامی، ولایت و بصیرت همراه با بزرگداشت عارف و فقیه قرن ۱۲هجری ملامحمد نصرابادی در سفیدشهر برگزار شد.

جهت دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید

انتهای پیام/14

 

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید