آمار

شما اینجا هستید

بازدید ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل از "کانون فرهنگی هنری مسجد امام زمان (عج)" عباس آباد شهرستان آران و بیدگل

ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل همزمان با گرامیداشت روز "مسجد" از کانون فرهنگی هنری مسجدامام زمان(عج) ، فعالیتها و تمرین نمایش آئینی با عنوان "حبیب حرم" بازدید کرد.

بازدید ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل از "کانون فرهنگی هنری مسجد امام زمان (عج)" عباس آباد شهرستان آران و بیدگل

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ سعید ضابطی در جمع صمیمی اعضای کانون فرهنگی هنری مسجد امام زمان(عج) عباس آباد با گرامیداشت روز "مسجد" بیان نمود: مساجد از قدیم به عنوان پایگاه های فرهنگی هنری بوده و پایه گذاری انقلاب از مساجد شکل گرفت و مساجد به عنوان اتاق های عملیات دوران دفاع مقدس و سایر برنامه های ملی همانند انتخابات مورد استفاده قرار گرفت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل افزود: فرهنگ مسجد، فرهنگ اصیل ماست که به جوانان و فرزندان ما هویت می دهد و آنها را دربرابر تبلیغات و هجوم فرهنگی دشمنان مقاوم می کند.
دبیرشورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل ضمن این که فعالیتهای فرهنگی هنری در مساجد را اقدامی دانست که از بُعد اجتماعی و روان شناسی پر اهمیت است ادامه داد: فعالیت های فرهنگی هنری در مساجد می تواند بسیاری از کودکان و نوجوانان و جوانان را به مسجد جذب کند و مسجد را برایشان تبدیل به محیطی امن و جذاب کند.
سعید ضابطی کانون فرهنگی هنری امام زمان(عج) را نه به عنوان کانون، که به عنوان یکی از قطب های فرهنگی هنری شهرستان نام برد که در طول سال فعالیت های فرهنگی هنری زیادی در حوزه مذهبی- دینی و نمایش توسط این کانون انجام می گیرد.
وی ضمن گفتگو وشنیدن نظرات و پیشنهادات و مشکلات این کانون از تمرین نمایش آئیینی "حبیب حرم" دیدن نمود و اظهار امیدواری کرد با ایجاد شرایط و تمهیداتی این نمایش برای عموم مردم اجرا شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل عدم وجود سالن نمایش مطابق با استانداردهای لازم را یکی از کمبودها و مسائل پیش روی حوزه فرهنگ و هنر شهرستان عنوان کرد و ادامه داد: شهرستان آران و بیدگل از نظر نیروی انسانی در زمینه فرهنگی و هنری از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است و اجرای برنامه های هنری اثرگذار نیاز به زیرساخت های فرهنگی هنری دارد که یکی از این نیازها، سالن های اجرا و تمرین برای هنرمندان است و تحقّق این امر؛ کمک خیّرین و اهالی فرهنگ و هنر را در جهت تکمیل و اتمام پروژه مجتمع فرهنگی هنری آران و بیدگل می طلبد.

جهت دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید

انتهای پیام/14

 

+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید