آمار

شما اینجا هستید

پیش بینی افزایش صد درصدی زائران اربعین شهرستان آران و بیدگل

فرماندار شهرستان آران ‌و بیدگل در جلسه ستاد اربعین حسینی (ع): امسال از آغاز مهلت نام‌نویسی جهت شرکت در پیاده‌روی اربعین تا کنون چهار هزار نفر از این شهرستان به سامانه سماح مراجعه کرده و اقدام به ثبت نام کرده اند.  

پیش بینی افزایش صد درصدی زائران اربعین شهرستان آران و بیدگل

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ فرماندار شهرستان آران ‌و بیدگل در جلسه ستاد اربعین حسینی (ع) این شهرستان گفت: امسال از آغاز مهلت نام‌نویسی جهت شرکت در پیاده‌روی اربعین تا کنون چهار هزار نفر از این شهرستان به سامانه سماح مراجعه کرده و اقدام به ثبت نام کرده اند.

دکتر اسماعیل بایبوردی تشریح کرد: امسال پیش‌بینی افزایش ۱۰۰ درصدی راهپیمایی اربعین حسینی از این شهرستان را شاهد خواهیم بود و عوامل اجرایی و خادمان موکب‌ها نیز به نزدیک یک هزار نفر می‌رسند.

وی بیان کرد: ۱۷ موکب جهت خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی اعلام آمادگی کردند و سه موکب نیز در حال گذراندن فرآیند ثبت قانونی هستند.

فرماندار شهرستان آران ‌و بیدگل از آمادگی ستاد اربعین این شهرستان برای خدمات‌رسانی خبر داد و تاکید کرد: راهنمایی هر چه بیشتر زائران و خادمان اربعین در راستای تبیین، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی بایدها و نبایدهای راهپیمایی اربعین حسینی ضروری به نظر می‌رسد.

وی موکب‌داران را سفیرانی از جانب مردم ایران برشمرد و خاطرنشان ساخت: دشمنان به دنبال کم‌رنگ کردن نمادهای عاشورایی هستند و در این میان موکب‌داران نقش به سزایی در تبیین فرهنگ عاشورا و کمک و حمایت از زائران حسینی برعهده دارند.

 

مسئول فرهنگی ستاد اربعین حسینی(ع) استان اصفهان در ادامه این نشست با اشاره به استقبال پرشور شهروندان جهت شرکت در این آیین گفت: ۴۰ هزار نفر تاکنون جهت شرکت در پیاده‌روی اربعین امسال نام‌نویسی کردند.

حجت الاسلام مهدی گرجی در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: این میزان نام‌نویسی رشد ۳۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد که همچنان ادامه دارد.

وی بیان کرد: همه افرادی که برای شرکت در این حماسه مذهبی تمایل دارند، می‌توانند با مراجعه به سایت سماح نام‌نویسی کنند.

مسئول فرهنگی ستاد اربعین حسینی استان اصفهان همچنین اظهارداشت: ۱۰۰ موکب از استان اصفهان نیز تاکنون جهت خدمت‌رسانی به زائران اربعین امسال نام‌نویسی کردند که همه در مسیر جاده نجف به کربلا مستقر خواهند شد.

وی با اشاره به خدمات‌رسانی افزون‌بر ۱۰ هزار نفر از خادمان به زائران اربعین اضافه کرد: موکب‌ها مردمی و خودجوش هستند و در کنار سه نوبت پذیرایی برنامه‌های فرهنگی مانند برپایی نماز جماعت، خواندن قرآن و دعا هم دارند.

گرجی در ادامه از برنامه‌های آموزشی ویژه خادمان اربعین حسینی استان اصفهان خبر داد و گفت: خادمان اربعین از دل مردم و برخواسته از هیات‌های مذهبی منطقه هستند.

وی یادآور شد: موکب‌های فعال غیر از مرکز اصفهان در شهرستان‌های آران‌وبیدگل، نجف‌آباد، خمینی‌شهر و مبارکه هم وجود دارند نشان دهنده حضور فعال همه مردم از نقاط گوناگون در همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی است.

پیش‌بینی افزایش ۳۰۰ درصدی زائران اربعین استان اصفهان

سخنگوی ستاد اربعین حسینی استان اصفهان نیز در نشست ستاد اربعین حسینی شهرستان آران ‌و بیدگل اظهارداشت: امسال رشد ۳۰۰ درصدی شرکت‌کنندگان در همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی از این استان پیش‌بینی می‌شود.

محمدرضا قنبری بیان کرد: پیاده روی اربعین حسینی جلوه اقتدار شیعیان جهان است و باید به این نکته توجه داشت که حرمت میزبانی برادران عراقی شود.

وی یادآور شد: نزدیک به ۲۵ میلیون پرس غذا از سوی میزبانان عراقی و یک میلیون پرس از سوی ایرانی‌ها جهت پذیرایی از زائران حسینی تهیه و توزیع می‌شود.

سخنگوی ستاد اربعین حسینی استان اصفهان اضافه کرد: مردم شهرستان آران‌وبیدگل با حضوری فعال نزدیک به ۲۵ درصد از موکب‌های استان به خود اختصاص داده و تا کنون ۱۷ موکب اعلام آمادگی کردند که ۱۵ فقره مجوز صادر شده است.

اربعین حسینی همزمان با بیستم صفر، چهلمین روز شهادت حضرت امام حسین (ع) به همراه فرزندان، یاران ایشان در روز عاشورا است که به همین مناسبت سالانه همایش پیاده‌روی از نجف تا کربلا با حضور علاقه‌مندان و ارادتمندان اهل بیت (ع) برگزار می‌شود.

سال گذشته نزدیک به ۱۷۰ هزار نفر از استان اصفهان در همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) شرکت کرده بودند.

جهت دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید