آمار

شما اینجا هستید

اولین نشست صمیمانه هنرمندان با جانبازان شهرستان آران و بیدگل

به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس اولین نشست صمیمانه و فصلی هنرمندان با جانبازان شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ اولین نشست صمیمانه و فصلی هنرمندان با جانبازان شهرستان آران و بیدگل با محوریت مؤسسه فرهنگی پژوهشی سردار شهید حسین صیادیان و همکاری حوزه هنری و بسیج هنرمندان شهرستان و با حضور جانبازان عزیز و هنرمندان کلیه رشته های هنری، شعرا، نویسندگان، فرهیختگان و پیشکسوتان دفاع مقدس در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل برگزارشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که فرمودند: « جنگ، گنجی است که باید آنرا استخراج کنیم و این امر مهم به عهده هنرمندان است تا ارزشهای جنگ هشت ساله را به زبان هنر به نسل بعد منتقل کنیم» ، افزود: در این نشست ها سعی داریم تا بتوانیم اعتقاداتی که رزمندگان عزیز به خاطر آن جانفشانی کردند را به  جوانان نسل سوم منتقل کنیم تا یک ارتباط صمیمانه با جانبازان که اسطوره ها و فرزندان و قهرمانان این مرز و بوم هستند ایجاد شود.

سعید ضابطی هدف از برگزاری این نشست را ارتباط گروه های مختلف هنرمندان با جانبازان، زنده نگه داشتن روح حماسه و ایثار، انتقال روحیه صبر و مقاومت ایثارگران به نسل جوان و استفاده از استعداد هنرمندان به منظور تروج فرهنگ ایثار، شهامت و استقامت و استفاده از زبان هنر و ابزار هنر در حفظ و پاسداشت روحیه صبر و استقامت و ایثار در جامعه عنوان کرد.

در ادامه این نشست، جانبازان عزیز به بیان خاطرات خود از ایام دفاع مقدس، چگونگی مجروح شدن و مسائل و مشکلاتی که در زندگی و جامعه با آن دست و پنجه نرم می کنند پرداختند.

این نشست که به صورت فصلی و صمیمانه برگزار شد مورد رضایت و استقبال دو قشر جانیازان و هنرمندان قرار گرفت و خواستار تداوم این سلسله نشست ها شدند.

جهت دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید

انتهای پیام/14

 

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید