آمار

شما اینجا هستید

اختتاميه "هجدهمين سوگواره ادبي عاشورايي" در شهرستان آران و بيدگل

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت،"هجدهمين سوگواره ادبي عاشورايي" در دهه آخر صفر با معرفي نفرات برگزيده در بخش آزاد و دانش آموزي، در شهرستان آران و بيدگل به کار خود پايان داد.

اختتاميه "هجدهمين سوگواره ادبي عاشورايي" در شهرستان آران و بيدگل

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت به نقل ازروابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان آران و بيدگل سعيد ضابطي از برگزاري اختتاميه هجدهمين سوگواره ادبي عاشورايي خبر داد و گفت: اين سوگواره ادبي عاشورايي براي هجدهمين سال پياپي با همکاري کانون فرهنگي تربيتي سردارشهيد قاسم عربيان، ادارات آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامي، تبليغات اسلامي، بسيج هنرمندان، دبيرخانه دائمي آئين ها و همايش هاي مذهبي، انجمن هاي ادبي جوان کوير و هلال و هيئت فاطميه(س) با حضور اعضاء شوراي اسلامي شهر، مسئولين ادارات، فرهنگيان، بسيج فرهنگيان، شاعران، اديبان، مداحان اهل بيت در محل تکيه تاريخي حاج عبدالله خان اکرميان برگزار شد.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان آران و بيدگل، واقعه عاشورا را نه تنها يک رويداد تاريخي بلکه يک فرهنگ و نماد براي شيعيان بالاخص ايرانيان دانست و عنوان کرد اين فرهنگ موجب حضور تمامي اقشار جامعه در آئين ها و عزاداري هاي حسيني مي شود.

سعيد ضابطي ادامه داد: بشر با بهره گيري از زبان هنر که برخاسته از فطرت انسانها مي باشد راهي است براي انتقال پيام عاشورا؛ و به خوبي مي توان اين مسئله را در ادبيات عاشورايي، اشعار شعرا و هنر نقاشي در عصر گذشته و دوران معاصر مشاهده کرد.

ضابطي با اشاره به اينکه واقعه عاشورا در طول تاريخ، الهام بخش شاعران بوده ادامه داد: يکي از ارکان اصلي ماندگاري حماسه حسيني در ذهن و جان دوستداران و ارادتمندان امام حسين عليه السلام استفاده از زبان شعر براي بيان عظمت حوادث کربلا است که اين مهم بايد به نسل جديد منتقل گردد.

دبير شوراي فرهنگ عمومي شهرستان آران و بيدگل استفاده از فضاهاي مذهبي ، مساجد، بقاع متبرکه و تکيه ها را جهت انجام برنامه هاي فرهنگي و هنري با رويکرد ديني و اسلامي را در برپايي اين سوگواره ها بسيار مناسب و تأثيرگذار عنوان کرد.

وي افزود: در اين مراسم، دکتر "حسين باغ شيخي" شاعر و استاد دانشگاه کاشان درخصوص عاشورا و فلسفه شعر عاشورايي به ايراد سخنراني پرداخت و در ادامه آثار برگزيده معرفي و قرائت شد و در مرحله داوري از بين آثار، دربخش دانش آموزي، "مليکا عبدالمجيدي" رتبه اوّل- "سارا سادات بني هاشم" رتبه دوم را کسب کرد و "حنانه خرم آبادي" شايسته تقديرشد . در بخش آزاد اين سوگواره، "ميثم ميرزايي" موفق به کسب رتبه نخست شد و "محسن عربيان" و "ليلا احمدي" به ترتيب رتبه دوم و سوم سوگواره را به دست آوردند و در پايان برنامه با اهداء لوح سپاس و هدايايي تقديرشدند.

ضابطي در بخش ديگري از سخنانش از رونمايي از دو جلد کتاب "چهارده نور سرمد" اثر مداح اهل بيت «حاج سيد حسن سيديان» در حاشيه مراسم هجدهمين سوگواره ادبي عاشورايي خبر داد و گفت: اين کتاب شامل" مدايح و مراثي چهارده معصوم عليه السلام" که جلد اول اين کتاب درباره پنج تن آل عبا و شهداي کربلا و جلد دوم در وصف امام چهارم تا حضرت حجت(ع) و حضرت خديجه(س)، حضرت ام البنين(س) و حضرت معصومه(س) مي باشد.

جهت دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام/12

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید