آمار

شما اینجا هستید

برگزاری اولین نشست صمیمانه و تخصصی عکاسان شهرستان آران و بیدگل با ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان

اولین نشست صمیمانه و تخصصی عکاسان شهرستان آران و بیدگل با ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل برگزارشد.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ سعید ضابطی از نشست صمیمانه عکاسان شهرستان خبر داد و گفت: این نشست با حضور سرپرست حوزه هنری، مسئول بسیج هنرمندان، پیشکسوتان عکاسی، مدیران مسئول آموزشگاه سینمایی هنرنما وآموزشگاه هنرهای تجسمی کیمیای هنر و هنرمندان عکاس بسیجی در محل سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل برگزارشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل افزود: این نشست با هدف بررسی مسائل و مشکلات حوزه عکاسی شهرستان و برنامه ریزی و سیاستگذاری در خصوص نیازهای عکاسان و همکاری هنرمندان عکاس با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهیه عکس و فیلم و ثبت آثار مستند در موضوعات اجتماعی فرهنگی به ویژه ایثار و شهادت برگزار شد.

ضابطی کمبود بودجه، عدم سرمایه گذاری بخش خصوصی و خیرین در بخش هنر و برنامه های فرهنگی هنری، عدم حضور هنرمندان در مسابقات و جشنواره ها، عدم وحدت و همکاری بین خود هنرمندان، رعایت حقوق مؤلفان و منصفان و قانون تصویب کپی رایت بویژه در زمینه عکاسی، از جمله مسائل و مشکلاتی بود که عکاسان و اعضای حاضر در این نشست به بحث و تبادل نظر درخصوص آن پرداختند.

وی ادامه داد: احیای انجمن عکاسان و صندوق حمایت از هنرمندان، شناسایی و استفاده از هنرمندان جوان شهرستان، توجه به اقتصاد هنر، لزوم برگزاری جلسات ماهیانه و تبادل نظر بین هنرمندان عکاس،  توجیه خیرین شهرستان به ورود به بخش فرهنگی از دیگر مسائل مورد بحث در این نشست تخصصی بود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل با تاکید بر اهمیت اقتصاد هنر گفت: اقتصاد هنر ظرفیت و یکی از مشکلات هنرمندان بخصوص در حوزه هنرهای تجسمی است که  مورد غفلت واقع شده و موجب عدم رونق هنر شده است.

ضابطی بر لزوم احیای انجمن خیرین فرهنگ و هنر و راه اندازی صندوقی برای حمایت از هنرمندان تاکید کرد و افزود: با هدفمند کردن اقتصاد هنر و با ارتقای جایگاه هنر و حضور هنرمندان در سایه همدلی در فعالیت ها و تمامی صحنه ها، پویایی هنر عکاسی و همچنین حمایت سازمان ها و نهادهای دولتی از جامعه عکاسان را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید