آمار

شما اینجا هستید

افتتاح بیش از ۶۰ پروژه دولتی و خصوصی در دهه مبارک فجر

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آستانه فرا رسیدن دهه مبارک فجر از افتتاح بیش از ۶۰ پروژه دولتی و خصوصی با هزینه ای حدود ۱۲۰۰ میلیارد ریال در بخش‌های مختلف عمرانی، خدماتی، آموزشی و درمانی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آستانه فرا رسیدن دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های جمعی این شهرستان از افتتاح بیش از ۶۰ پروژه دولتی و خصوصی با هزینه ای حدود ۱۲۰۰ میلیارد ریال در بخش‌های مختلف عمرانی، خدماتی، آموزشی و درمانی در این شهرستان خبر داد.

وی به افتتاح مهمترین پروژه‌ها در بخش آموزشی شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: افتتاح مدرسه سید الشهداء (خالقی) با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با مشارکت خیّر و دولت، سالن ورزشی شهدای یزدل با اعتبار ۸ میلیارد ریال با مشارکت خیّر، دولت و دهیاری روستای یزدل و مدرسه برکت نوش‌آباد با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل بنیاد برکت از جمله مهمترین پروژه‌های آموزشی، ورزشی در روستای یزدل و شهرهای نوش‌آباد و آران و بیدگل است.

دکتر بایبوردی ادامه داد: در دهه فجر انقلاب اسلامی، در بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل ۴ اقامتگاه بوم‌گردی با هدف توسعه صنعت گردشگری، کارآفرینی و اشتغال‌زایی با کمک بخش خصوصی با هزینه‌ای حدود ۶۲ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال در شهرستان آران و بیدگل به بهره‌برداری می‌رسد.
 
 

وی اضافه کرد: هتل یلو در روستای یزدلان در بخش کویرات با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال توسط  بخش خصوصی با مدیریت مالکی، اقامتگاه بوم‌گردی خانم تاج در نوش‌آباد با اعتبار ۲ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال با مدیریت نادری، اقامتگاه بوم گردی آقا حسین با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در روستای کاغذی بخش کویرات و اقامتگاه سنتی هزاردستان در آران و بیدگل با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در بخش خصوصی توسط سید محمد حسینی بیدگلی راه‌اندازی می‌شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بیان داشت: دفتر خدمات مسافرتی گیتی گشت هلال با مساحت ۳۰ متر مربع و اعتبار  ۴ میلیارد ریال در بخش خصوصی با مدیریت خانم مسجدی در بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل افتتاح خواهد شد.

وی به اقدامات موثر دولت در بهسازی و رسیدگی به معابر روستاهای شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و از افتتاح پروژه‌های بازسازی حوادث غیر مترقبه و اجرای پیاده رو و کندرو با اعتباری حدود ۵۰ میلیارد و۶۶۰ میلیون ریال با مشارکت دهیاری‌ها و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این شهرستان خبر داد.

به گفته وی اجرای کندرو یزدل به میزان ۵۶۰۰ متر مربع با اعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و بازسازی(حوادث غیرمترقبه) به میزان ۶۰ متر مربع و با اعتبار ۷۰۰ میلیون ریال در روستای یزدل بخش مرکزی و اجرای پیاده‌رو روستای قاسم آباد به میزان ۱۰۰۰ متر مربع با اعتبار ۴۶۰ میلیون ریال از جمله مهمترین این پروژه‌هاست.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تشریح کرد: بازسازی(حوادث غیرمترقبه) با اعتبار یک میلیارد ریال و راه‌اندازی واحد تولید شن و ماسه در آران و بیدگل با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال در فاز دوم گروه تولیدی بتن از دیگر پروژه‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این شهرستان است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به افتتاح پروژه‌های امور آبفای این شهرستان در چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اشاره کرد و افزود: پروژه آبرسانی به شهر آران و بیدگل به طول ۱۲ کیلومتر و ۳ حلقه چاه با اعتبار ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با حفر و تجهیز سه حلقه چاه به همراه اجرای ۱.۲  کیلومتر خطوط انتقال آب و برق به منظور ترمیم و بهسازی چاه شماره ۱۲  با روشهای نوین ترمیم و با رویکرد مهندسی از محل اعتبارات داخلی  از پروژه‌های قابل بهره‌برداری در این بخش است.

وی تصریح کرد: اصلاح بخشی از شبکه توزیع آب شهرهای شهرستان آران و بیدگل به طول ۷.۵ کیلومتر  و اعتبار  ۱۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به منظور اصلاح شبکه توزیع آب شهری در اقطار مختلف از محل اعتبارات داخلی و اجرای تاسیسات نمک‌زدایی از آب چاههای آب شرب سفیدشهر به روش B. O. O  به میزان ۱۱۰ مترمکعب و با اعتبار ۱۷ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های قابل بهره‌برداری در بخش آبفای شهرستان آران و بیدگل است که احداث تصفیه‌خانه آب  به ظرفیت ۱۱۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم می‌شود.
 

دکتر بایبوردی اقدامات مهم دولت تدبیر و امید در بخش راه و شهرسازی را مهم خواند و بیان داشت: مجموع اعتبارات این بخش  ۳۱۶ میلیارد ریال و شامل احداث باند دوم کاشان علی آباد سفیدشهر به طول ۹.۲ کیلومتر با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال، بازسازی جاده بخش مرکزی به طول ۳ کیلومتر با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال، احداث دهانه دوم پل باند دوم محور آران وبیدگل به فولاد به طول ۸۰۰ متر و با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و احداث میدان تقاطع جاده بخش مرکزی با باند دوم کاشان سفیدشهر با اعتبار ۳ میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: شهرداری سفیدشهر، بلوار روستای محمدآباد به سفیدشهر به طول ۴ کیلومتر و همچنین زیرسازی و جدول گذاری را با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رساند.

وی اذعان داشت: همچنین شهرداری نوش‌آباد جدول‌گذاری با ۸۰۰۰ متر طول و اعتبار ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و زیرسازی و آسفالت به مساحت ۳۸۰۰۰ مترمربع و اعتبار ۱۸ میلیارد ریال را در برنامه‌های افتتاحی دهه مبارک فجر این شهرستان پیش‌بینی کرده است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل مهمترین پروژه بهداشت و درمان این شهرستان را راه‌اندازی درمانگاه تخصصی بیمارستان سیدالشهداء با مساحت۲۲۰  مترمربع و اعتبار ۲۲۰ میلیار ریال با همکاری خیّر نیک‌اندیش مرحومه اسماء طاهری اعلام داشت.

وی پروژه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل در دهه مبارک فجر سال‌جاری را شامل نهالکاری، مراقبت و آبیاری در آران و بیدگل به مساحت ۱۵۰ هکتار و با اعتبار ۷ میلیارد ریال، تکمیل اجرای سازه های مکانیکی حوضه آبخیز ابوزیدآباد فخره به مساحت ۶۰۰۰۰ متر مکعب و اعتبار ۱۰ میلیارد ریال و همچنین بذرپاشی مراتع چاه عروس و چاه حسنه ابوزیدآباد به مساحت ۱۰۰ هکتار و با اعتبار ۱۲۴ میلیون ریال عنوان کرد.

دکتر بایبوردی خبر داد: اداره مخابرات شهرستان آران و بیدگل احداث آنتن BTS  همراه اول کویر مرنجاب با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی استانی  را در دهه مبارک فجر سال‌جاری افتتاح خواهد کرد.
 

نماینده عالی دولت در شهرستان آران و بیدگل خاطرنشان کرد: کتابخانه عمومی شهدای ابوزیدآباد با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه عمومی این شهرستان  و شهرداری ابوزیدآباد با مساحت ۷۰۰ متر مربع و اعتبار ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اظهار امیدواری کرد: کتابخانه عمومی مجتهدالزمان بیدگلی(کتابخانه شماره۲ آران و بیدگل) با اعتبار ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال  و مساحت ۹۰۰ مترمربع در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

وی مجموع اعتبارات امور برق شهرستان آران و بیدگل در برق‌رسانی، بهسازی، رفع ضعف ولت و روشنایی را ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ذکر و تصریح کرد: رفع ضعف ولت امامزاده عبدالله ابوزیدآباد با اعتبار ۱۵۰ میلیون ریال، رفع ضعف ولت شهرک رسالت آران و بیدگل به طول ۲ کیلومتر با اعتبار ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال، رفع ضعف ولت خیابان زینبیه آران و بیدگل با اعتبار ۹۰۰ میلیون ریال، برق‌رسانی به شهرداری ناحیه ۱ با اعتبار ۶۵۰ میلیون ریال، بهسازی شبکه های یحیی آباد به طول ۴ کیلومتر و روشنایی جاده قدیم آران و بیدگل – کاشان با اعتبار ۲ میلیارد ریال از اقدامات مهم امور برق این شهرستان است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اشاره به حمایت از بخش تعاونی دولت تدبیر و امید و فرمانداری این شهرستان بیان داشت:  فروشگاه شرکت تعاونی توسعه و عمران پایدار با اعتبار ۲ میلیارد ریال و شرکت تعاونی بانوان بهرخ کارآفرین با اعتبار ۱ میلیارد ریال توسط بخش خصوص در بخش فروش و توزیع محصولات ارگانیک_سنتی این شهرستان در این دهه راه‌اندازی می ‌شود.

وی ادامه داد: اداره بهزیستی شهرستان آران و بیدگل ۴ پروژه  بخش خصوصی این بخش را در حوزه آموزشی شامل مهدکودک خصوصی دهکده پویا در آران و بیدگل با اعتبار ۷۰۰ میلیون ریال، مجتمع غیردولتی خدمات بهزیستی سفیدشهر با اعتبار ۲۰۰ میلیون ریال، روستامهد خصوصی مهدیسا با اعتبار ۲۰۰ میلیون ریال در روستای قاسم‌آباد و روستا مهد خصوصی آیه‌ها در روستای علی‌آباد بخش کویرات با اعتبار ۴۰۰ میلیون ریال در دهه مبارک فجر این شهرستان افتتاح می‌کند.

دکتر بایبوردی، پروژه های مهم جهاد کشاورزی در شهرستان آران و بیدگل را شامل تسطیح لیزری اراضی مزرعه شجاع آباد در نوش آباد به طول ۲۰ هکتار و با اعتبار ۸ میلیارد و  ۲۹۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و سایر، احداث گلخانه روح الله سالکیان به میزان ۵۰۰۰ مترمربع با اعتبار ۲۲ میلیارد ریال با آورده شخصی و بسته بندی مرغ و ماهی پرهام پروتئین کویر به میزان ۱۵۰۰ تن با اعتبار ۴۰  میلیارد ریال با مدیریت آقای مالکی و تسهیلات بانکی در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب در این شهرستان افتتاح خواهد کرد.
 
 

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست خبری و در جمع خبرنگاران این شهرستان اجرای بیش از ۱۰۰ برنامه متنوع در حوزه های مختلف فرهنگی، ورزشی، گردشگری، آموزشی و مذهبی در کنار افتتاح این پروژه ها عنوان کرد.

وی یادآور شد: چهل و هشتمین مسابقه ایده‌شو و نخستین استارت‎آپ گردشگری از کوهستان تا کویر توسط فرمانداری این شهرستان و با همکاری پارک علم و فناوری غیاث‎الدین دانشگاه کاشان، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تعدادی از دستگاه‎های اجرایی این شهرستان در ۱۶ بهمن‎ماه سال‏جاری برگزار می‎شود.

دکتر بایبوردی ایده‎شو را رویدادی ذکر کرد که افراد علاقمند در حوزه‎های مورد بررسی، توانمندی خود را در ایده‎پردازی، بیان ایده و انتقال آن به دیگران در محیط دوستانه مطرح و محک می‎زنند.

وی از طنین زنگ انقلاب در نخستین روز از دهه مبارک فجر و همزمان با سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) در آموزشگاه نشاط آران و بیدگل خبر داد و افزود: در این آیین با حضور مسئولان شهرستان همزمان با نواخت زنگ انقلاب و همچنین به مناسبت پاسداشت سردار افتخارآفرین خاورمیانه، شهید قاسم سلیمانی، نام آموزشگاه به نام این شهید بزرگوار نامگذاری می‌شود.

 فرماندار شهرستان آران و بیدگل با تاکید بر افزایش تحرک و نشاط اجتماعی در طول این دهه، از برگزاری جشنواره‌های متعدد در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب در این شهرستان خبر داد و افزود: جشن‌های باشکوهی ویژه کارمندان ادارات، دستگاه‌های اجرایی، هنرمندان، بانوان، کارگران و اصناف، کشاورزان، مددجویان و دیگر اقشار مردمی در این دهه باشکوه برگزار خواهدشد.

وی ادامه داد: اکران فیلم‌های سینمایی، نمایشگاه عکس و پوستر، نمایشگاه اقتصادمقاومتی، جشن فجر، شب خاطره، رژه موتوری بسیجیان و ورزشکاران، همایش گفتمان انقلاب اسلامی و ویزیت رایگان بیماران از دیگر برنامه‌هایی است که در طول دهه مبارک فجر در شهرستان آران و بیدگل اجرا خواهد شد.

دکتر بایبوردی خاطرنشان کرد: در طول این دهه و طبق برنامه‌های عادی روزهای قبل، مسئولان شهرستان آران و بیدگل با خانواده معظم شهدا و ایثارگر، مددجویان، معلولان، خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی، پیشگامان انقلاب و بیماران بستری در بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان دیدار خواهند داشت.

وی دیگر برنامه‌های مهم این دهه را تجمع سوگواران یاس نبوی، مسابقات مختلف ورزشی، همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی، تجلیل از خیّران، همایش هیئات مذهبی، گلباران گلزار شهدا، همایش انقلاب سلیمانی، محفل انس با قرآن، صبحگاه مشترک نیروهای مسلح، یادواره شهدای انقلابی و کرسی‌های آزاد اندیشی ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب حوزه‌های علمیه در شهرستان آران و بیدگل نام برد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه سال‌جاری از خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های جمعی این شهرستان خواست با پرهیز از تبلیغات زودهنگام و رعایت اصول تبلیغات و خبررسانی انتخاباتی، در ایجاد نشاط اجتماعی و مشارکت حداکثری مردم در برگزاری این دوره از انتخابات تلاش کنند.

انتهای پیام/14
 

 

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید