آمار

شما اینجا هستید

فعالیت جهادی ۱۰۰ طلبه و روحانی آران و بیدگلی در خط مقدم مبارزه با کرونا

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل از فعالیت یکصد طلبه و روحانی آران و بیدگلی در عرصه های مختلف خط مقدم مبارزه با کرونا و جبهه سلامت طی سه ماه جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ حجت الاسلام «سمیع الله مردان»گفت: طی سه ماه جاری بیش از یکصد طلبه و روحانی آران و بیدگلی در عرصه های مختلف خط مقدم مبارزه با کرونا و جبهه سلامت فعالیت داشتند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آران و بیدگل افزود: همچنین بیش از ۱۰ روحانی در تغسیل، تکفین و تدفین، اقامه نماز و تلقین اموات کرونایی در این شهرستان فعالیت داشتند.

حجت الاسلام مردان در ادامه بیان داشت: اعزام داوطلبانه روحانیون به بیمارستان سیدالشهدای آران و بیدگل جهت کمک به پرستاران این بیمارستان، ساماندهی کمک های مردمی و تشکیل ۱۰ تیم ویژه جهت ضدعفونی و گندزدایی محلات با کمک اعضای هیئات مذهبی و بسیجیان و همکاری در اجرای طرح کمک مؤمنانه در محلات از دیگر اقدامات طلاب و روحانیون این شهرستان در مبارزه با کرونا در این ایام بود.

مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان آران و بیدگل تصریح کرد: طی سه ماه گذشته تمامی ۱۴۶ مسجد این شهرستان با همکاری مردم، هیئت امنای مساجد وائمه جماعات به منظور جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل شد.

مردان در ادامه بیان داشت: تعداد ۷ روحانی آران و بیدگلی در این ایام به علت ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شدند که از این تعداد سه نفر جان خود را از دست دادند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل افزود: همچنین تیم های ویژه ای از روحانیون و بسیجیان به منظور مشاوره و دلداری به خانواده متوفیان تشکیل و اقدامات لازم به منظور تسلای خاطر و همدردی با داغدیدگان صورت گرفت.

حجت الاسلام مردان تصریح کرد: با توجه به محدودیت های ایجاد شده در امر تبلیغ دینی، بیش از ۳۰ طلبه نخبه حوزوی رسالت تبلیغی خود را در قالب فعالیت در شبکه های اجتماعی با بیان احکام، احادیث، منبرهای کوتاه چند دقیقه ای و بیان نکات اخلاقی و اعتقادی و برگزاری مسابقات فرهنگی مذهبی به انجام رساندند.

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید