آمار

شما اینجا هستید

گل قهرمانی پرسپولیس هدیه به شهید آران و بیدگلی

علی علیپور پس از گلزنی به نفت مسجدسلیمان، تصویر شهید علی غیرتی را نشان داد.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت، علی علیپور در دقیقه 39 دیدار نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس با به ثمر رساندن گل، تیمش را جلو انداخت تا شاگردان یحیی گل محمدی با این نتیجه تنها یک نیمه تا قطعی کردن قهرمانی در لیگ برتر فاصله داشته باشند. وی پس از به ثمر رساندن این گل، در حرکتی جالب زیر پیراهنی اش که منقش به عکس «شهید علی غیرتی» بود را نمایش داد اما این شهید کیست؟

علي اكبر ده  آذر 1342 به دنيا آمد. تحصيلات ابتدايي و راهنمايي را با موفقيت به پايان رساند و در دبيرستـان شهيـدان عبـداللهي مشغـول بـه تحصيل شد، عشق به خدا و پاسداري از ميهن عزيزمان و پاسخ به نداي « هل من ناصرا ينصروني » باعث شد كه با عزمي راسخ و با شور و شوق فراوان به سوي جبهه برود.

فداكاري، شجاعت و غيرت و مردانگي او زبان زد همة دوستان و همرزمانش بود. شجاعتش را به سالار شهيدان نسبت مي دادند و آزادگي و مردانگي اش را در جبهه به حُر تشبيه مي كردند، شبهاي جبهه را با گفتن خاطرات، شيرين و به ياد ماندني سپري مي كرد.

مدتی فرماندهی تعدادی از نیروها را به عهده داشت و دلیرانه در عملیاتها شرکت داشت. غیرت و مردانگی علی‌اکبر تا آنجا بود که اجازه نمی داد رزمندگان مستقر در ارتفاعات گیلانغرب وسایل، تجهیزات و آذوقه به بالای ارتفاعات ببرند. او همیشه در رساندن وسایل و تجهیزات برای شروع عملیات در کوه‌ها پیش قدم می شد و آنها را به بالای کوه می برد. وقتي براي چند روز غذا به دست رزمندگان نمي رسيد تا غذا براي همه تهيه نمي كرد لب به غذا نمي زد او بسيار با گذشت و مهربان بود.

از ويژگيهاي پسنديدة علي اكبر رابطة عميق و گسترده اش با خانواده شهدا و فقرا بود بسيار درد آشنا و با تمام وجود با فقرا همدردي مي كرد تا جایی که در یکی از زمستان‌ها، وقتی فقیری را دیده بود که از شدت سرما به خود می لرزد و لباس گرم در تن ندارد، گرانقیمت ترین بالاپوش خود یعنی اورکت آمریکایی که از قیمت بسیار بالایی برخوردار بود و در آن زمان بعضی از اغنیا می پوشیدند، از تن در می آورد و هدیه می دهد. 

به گفتة يكي از همرزمانش: جنازة 5 تن از شهيدان را اگر با شجاعت جمع نكرده بود جنازه ها شايد به دست خانواده هايشان نمي رسيد. مدتي فرماندهي نيروها را به عهده داشت و دليرانه در عملياتها شركت قهرمانانه داشت. صداي صلوات هايش در شروع عمليات ها هنوز در خاطره دوستان همرزمش مي باشد.

وعدة شهادت را آقا امام زمان(عج) به او داده بود. او عاشق شهادت بود سرانجام در يكي از عمليات ها با شليك گلوله اي به شاهرگش به شهادت رسيد.

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید