آمار

شما اینجا هستید

طبخ ۲ هزار پرس غذا در طرح اطعام غدیر

مسئول هیئت رزمندگان اسلام روستای حسین آباد کویر شهرستان آران و بیدگل از اجرای طرح اطعام غدیر با طبخ ۲ هزار پرس غذای نذری خبر داد.

 طبخ ۲ هزار پرس غذا در طرح اطعام غدیر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛  به نقل از خبرگزاری شبستان «قربانعلی اکبری» گفت: به مناسبت فرا رسیدن دهه امامت و ولایت طرح اطعام غدیر به همت هیئت رزمندگان اسلام روستای حسین آباد کویر و با هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آران و بیدگل اجرا می شود.

مسؤول هیئت رزمندگان اسلام روستای حسین آباد کویر شهرستان آران و بیدگل افزود: در این طرح بیش از دو هزار پرس غذا با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال با مشارکت افراد خیر و نیکوکار تهیه و بین نیازمندان و اهالی روستاهای بخش کویرات آران و بیدگل توزیع خواهد شد.

اکبری با اشاره به اینکه بسته بندی غذا از محل طبخ با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی انجام و غذا درب منازل توزیع خواهد شد، تصریح کرد: سنت اطعام مؤمن در عید غدیر یکی از سنت های حسنه در این عیدالاکبر است که روایات عجیبی درباره آن نقل شده و متاسفانه مورد غفلت واقع شده است.

مسؤول هیئت رزمندگان اسلام روستای حسین آباد کویر شهرستان آران و بیدگل در خصوص اهمیت اطعام در عید غدیر خاطر نشان کرد: در حدیثی از امام صادق(ع) ، غذا دادن به یک مومن در روز عید غدیر ثواب اطعام یک میلیون پیامبر و صدیق (در راس آنها خود ائمه معصومین) و یک میلیون شهید (در راس آنها حضرت عباس و شهدای کربلا) و یک میلیون فرد صالح در حرم خداوند ذکر شده است.

اکبری افزود: همچنین پیامبر اکرم(ص) در روایتی غذا دادن به یک نفر در این روز را مانند غذا دادن به همه پیامبران و صدیقان ذکر کرده اند. همچنین امام صادق(ع) این روز را روز اطعام الطعام نامیدند.

این فعال فرهنگی مذهبی در پایان اظهار داشت: علاقه مندان جهت مشارکت در این طرح ارزشمند می توانند با شماره ۰۹۱۳۱۶۱۶۳۵۰ تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید