آمار

شما اینجا هستید

افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از ۵۰ پروژه دولتی و خصوصی در هفته دولت

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه‌‌های جمعی و اجتماعی این شهرستان ؛ از افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از ۵۰ پروژه دولتی و خصوصی با هزینه ای بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد ریال در هفته دولت سال ۱۳۹۹ خبر داد./عکس: سید مجتبی هنرمند

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آستانه فرا رسیدن هفته دولت در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه‌‌های جمعی و اجتماعی این شهرستان از افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از ۵۰ پروژه دولتی و خصوصی با هزینه ای بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد ریال در هفته دولت سال‌جاری خبر داد.

 

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) به افتتاح مهمترین پروژه‌ها در بخش آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل با اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: سه مرکز آموزشی با مشارکت خیّران و دولت شامل مدرسه ۶ کلاسه شهید حلاجی با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال، سالن ورزشی خالقی با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و مدرسه ۹ کلاسه سیدالشهداء (ع) با اعتبار۵۰ میلیارد ریال در شهر آران و بیدگل افتتاح می‌‍‌شود.

دکتر بایبوردی در ادامه به کلنگ‌زنی پروژه‌های آموزش و پرورش در هفته دولت سال‌جاری اشاره کرد و گفت: کلنگ احداث مدرسه ۶ کلاسه زنده یاد دکتر قیصری با هزینه ۴۰ میلیارد ریال، مدرسه ۱۲ کلاسه سجادی با هزینه ۹۰ میلیارد ریال، مدرسه ۱۲ کلاسه زنده‌یاد حاج عباس کریمشاهی با هزینه ۹۵ میلیارد ریال، مدرسه ۶ کلاسه شهید درمسجدی با هزینه ۴۵ میلیارد ریال، مجتمع آموزشی ۲۴ کلاسه امام رضا (ع) با هزینه ۲۵۰ میلیارد ریال و مجتمع آموزشی ۱۸ کلاسه شایستگان با هزینه ۲۰۰ میلیارد ریال با مشارکت خیران و دولت در آران و بیدگل به زمین زده می‌شود.

 
 

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۱۰۳ میلیارد ریال در هفته جاری اشاره کرد و گفت: دو اقامتگاه بوم‌گردی و دفتر خدمات گردشگری با کمک بخش خصوصی در شهرهای آران و بیدگل و نوش‌آباد با هزینه ۱۴ میلیارد ریال افتتاح و کلنگ مجتمع گردشگری ابوزیدآباد با هزینه ۴۰ میلیارد ریال  و مجتمع گردشگری مرنجاب با هزینه ۵۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی به زمین زده می‌شود.

وی به اقدامات موثر دولت در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز اشاره کرد و گفت: تکمیل ساختمان اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان آران و بیدگل با اعتبار ۵ میلیارد ریال، اجرای آسفالت گرم روستایی شهریاران – فخره با اعتبار ۵ میلیارد ریال، روکش آسفالت سفیدشهر به کاشان به طول ۱۲ کیلومتر و اعتبار ۱۰ میلیارد ریال و اصلاح تقاطع سیلو با اعتبار ۶ میلیارد ریال از جمله پروژه های افتتاحی به مناست هفته دولت در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان آران و بیدگل است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به افتتاح پروژه‌های امور آب و فاضلاب این شهرستان در هفته دولت سال‌جاری با اعتباری بالغ بر ۱۰۳ میلیارد ریال اشاره کرد و افزود: آبرسانی به شهر آران و بیدگل شامل حفر و تجهیز سه حلقه چاه به طول ۱.۲ کیلومتر  با اعتبار ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، اصلاح شبکه توزیع آب شهرهای آران و بیدگل، نوش‌آباد، سفیدشهر و ابوزیدآباد به طول ۹.۷ کیلومتر و اعتبار ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از پروژه‌های قابل بهره‌برداری در این بخش است.

وی تصریح کرد: اجرای تاسیسات نمک‌زدایی از آب چاههای آب شرب سفیدشهر به روش B. O. O  به ظرفیت ۱۱۰۰ مترمکعب در شبانه روز از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با هزینه‌ای بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

دکتر بایبوردی ادامه داد: ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر نوش‌آباد به طول ۱.۵۴ کیلومتر با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال، آبرسانی به شهر ابوزیدآباد به طول ۱.۳ کیلومتر با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال و اصلاح شبکه و انشعابات آب روستای محمدآباد بخش کویرات به طول۳ کیلومتر و اعتبار هزینه‌ ۱۵ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های آبفای این شهرستان است که در هفته دولت به بهره‌برداری می‎رسد.

 
 

دکتر بایبوردی، پروژه های مهم جهاد کشاورزی در شهرستان آران و بیدگل در حوزه آب و خاک را با اعتبار هزینه‌ای بالغ بر ۳۵ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال شامل توسعه سیستم‌های آبیاری تحت فشار به مساحت ۱۶۹ هکتاردر روستای علی‌آباد مرکزی و سفیدشهر و انتقال آب با لوله گذاری به طول ۱۵ کیلومتر در شهر ابوزیدآباد با کمک دولت و آورده شخصی کشاورزان اعلام کرد و گفت: شرکت سامان لبن آریا با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و هزینه ۷۰ میلیارد ریالی در شهرک صنعتی نوش‌آباد افتتاح می‌شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان آران و بیدگل با اشاره به حمایت دولت تدبیر و امید از صنایع تبدیلی و تکمیلی و بنگاه‌های تولیدی در راستای تحقق جهش تولید بیان داشت: شرکت تولیدی گسترش صنعت پلیمر ویگل آران و بیدگل با تولید سالانه ۷ هزار تن منسوج بی بافت، تشکیل لایه به روش مذاب اسپان باند با اتصال حرارتی با هزینه‌ای حدود ۱۸۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: همزمان با هفته دولت، پروژه‌های شهرداری آران و بیدگل شامل آسفالت ضلع شرقی بلوار دانشگاه، میدان شهید زاهدی و خیابان معین‌آباد جمعا به مساحت ۴۵ هزار مترمربع و هزینه‌ای حدود ۳۱ میلیارد ریال افتتاح و کلنگ احداث آرامستان آران و بیدگل با برآورد هزینه‌ای حدود۱۰ میلیارد ریال و مساحت ۱۵ هکتار به زمین زده می‌شود.

فرماندار اضافه کرد: شهرداری نوش‌آباد جدول‌گذاری به طول ۵۴۰۰ متر، مخلوط ریزی و زیرسازی به مساحت ۲۰۰۰۰مترمربع و آسفالت معابر به مساحت ۳۰۰۰۰مترمربع جمعا با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵ میلیارد را در برنامه‌های افتتاحی هفته دولت این شهرستان پیش‌بینی کرده است.

وی به ۸ پروژه‌ افتتاحی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل در هفته دولت سال‌جاری به مبلغ حدود ۲۸۵ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: اجرای سازه‌های مکانیکی و بیولوژیکی ابوزیدآباد با حجم ۶۰۰۰۰ متر مکعب و هزینه ۱۰ میلیارد ریال، تکمیل اجرای سازه های مکانیکی ابوزیدآباد با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال از جمله این پروژه‌هاست.

 دکتر بایبوردی مالچ پاشی ۵۰۰ هکتار از اراضی بیابانی با هزینه ۲۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، نهالکاری و قلمه ‌کاری ۲۵۰ هکتار مالچ در بخش کویرات با اعتبار ۵ میلیارد ریال، تکمیل اجرای سازه های مکانیکی ابوزیدآباد حدود ۱۲ میلیارد ریال را از دیگر پروژه ‍‌های قابل بهره‌برداری منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل ذکر کرد.

وی ادامه داد: احداث تله رسوبگیر در اراضی بیابانی با هزینه ۶۲۰ میلیون ریال،  مدیریت جنگل دست کاشت بیابانی با هزینه ۲ میلیارد و بذرپاشی ۱۰۰ هکتار از اراضی بیابانی با هزینه ای حدود  ۱۲۵ میلیون ریال  از پروژه‌های پیشنهادی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل است.

 

فرماندار شهرستان آران و بیدگل مهمترین پروژه بهداشت و درمان این شهرستان را راه‌اندازی فاز نخست بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) شامل افتتاح سی‌تی‌اسکن، دستگاه یوپی‌اس، تجهیزات و لوازم اداری با کمک ۲۲ میلیارد ریال دولت و خیّران اعلام کرد.

وی افزود: گازرسانی مجتمع مسکونی در حال احداث رزلند آران و بیدگل با شبکه گذاری ۳۲۶۶ متر و نصب ۲۰۰ علمک و هزینه‌ای حدود ۳۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد:  کلنگ احداث ۵۰ واحد مسکن روستایی محرومان در شهرستان آران و بیدگل با همکاری اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و برآورد هزینه۳۵ میلیارد ریال در هفته دولت به زمین زده خواهد شد.

دکتر بایبوردی همچنین به افتتاح کتابخانه مجتهدالزمان بیدگلی (کتابخانه شماره۲)آران و بیدگل در هفته دولت سال جاری اشاره کرد و گفت: این کتابخانه با ۸۵۰ مترمربع زیربنا و اعتبار ۲۰ میلیارد ریالی با همکاری نهاد کتابخانه‌ها و شهرداری آران و بیدگل افتتاح می‌شود.

فرماندار با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت به دولتمردان، مدیران و کارکنان شاغل در ادارات و دستگاه‌های اجرایی، موسسات عمومی دولتی و غیردولتی، بانک‌ها، شهرداری‎ها و سایر نهادها و تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های جمعی و اجتماعی، ایجاد نشاط اجتماعی همراه با شعور حسینی در فضای اعتماد و امید به آینده در انتشار اخبار هفته دولت را مدنظر خود قرار دهند.

وی با اشاره به فرصت هفته دولت در معرفی دستاوردها و عملکرد دولت دوازدهم گفت: خبرنگاران رسانه‌های جمعی و اجتماعی، خدمات دولت تدبیر و امید و دستاوردهای نظام را به صورت مطلوب به مردم معرفی کنند؛ چرا که بیان خدمات به مردم، نوعی تقویت سرمایه‌های اجتماعی تلقی می‌شود.

دکتر بایبوردی به تقارن هفته دولت با ایام سوگواری ماه محرم‌الحرام گفت: خبرنگاران بر ضرورت اطلاع‌رسانی به عزاداران حسینی(ع) در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری اقدام کنند.

 

انتهای پیام/فاطمه بی خوابی آرانی
دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید