آمار

شما اینجا هستید

دنیا گریزی و تعلق گریزی رمز ماندگاری شهدا

مسئول موسسه روایت سیره شهدا کشور گفت: دنیا گریزی و تعلق گریزی از مهم ترین ویژگی ها و خصوصیت شهدا است و باید از آن به عنوان رمز ماندگاری شهدا یاد كرد.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «حسین جوشقانیان» در یادواره شهدای شهر ابوزیدآباد شهرستان آران و بیدگل، شهدای گمنام، شهدای سلامت و مدافع حرم و شهدای روحانی گفت: دنیا گریزی و تعلق گریزی از مهم ترین ویژگی ها و خصوصیت شهدا است و باید از آن به عنوان رمز ماندگاری شهدا یاد كرد.

مسئول موسسه روایت سیره شهدا کشور  افزود: صیانت از ارزش های الهی، اطاعت از ولی فقیه و توسل به امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) از دیگر ویژگی های شاخص شهدا بود که باید الگویی برای جوانان امروز باشد.

حجت الاسلام جوشقانیان با بیان اینکه اولین ویژگی شهدا این بود که در دل سختی ها به تجهیز الهی و نه نتایج دنیوی و تعلقات آن فکر می کردند، بیان داشت: اكنون مهم ترین وظیفه ما ادامه دادن راه شهدا است و بایستی به عهد و پیمانی كه با شهدا بسته ایم پایبند بوده و به وظیفه خود یعنی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه عمل کنیم.

وی با اشاره به بزرگی و عظمت انقلاب اسلامی ایران و دستاوردهای این انقلاب اظهار داشت : تمام این افتخار و غرور به دست آمده در اثر عظمت خون شهدا حاصل شده است و شهدا دارای سرمایه عظیمی بودند که این سرمایه، ایمان و معنویت و رنگ خدا بود که سبب شکست لشکر بعثی شد.

مسئول موسسه روایت سیره شهدا کشو افزود: دشمنان و بدخواهان و رسانه های بیگانه می خواهند چنین القا کنند که نظام اسلام و مدیریت ولایت فقیه پاسخگوی مشکلات نیست، ولی باید بدانند مشکل جای دیگر است و اوامر و دستورات ولی فقیه اطاعت نشده است همچنان که تاریخ نیز نشان داده در دوره حضرت علی(ع) بعضی از افرادی که آن حضرت برای سکانداری سرزمین های اسلامی انتخاب می کرد فرامین حضرت را به خوبی اطاعت نمی کردند و همین سبب شکست می شد‌.

جهت دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید

انتهای پیام/ فاطمه بی خوابی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید