آمار

شما اینجا هستید

بهره برداری از نخستین دستگاه ژاکارد التکرونیکی بافت فرش در «پایتخت و قطب تولید فرش ماشینی ایران»

نخستین دستگاه ژاکارد الکترونیکی بافت فرش با حضور معاون فناوری رییس جمهور در آران و بیدگل به بهره برداری رسید.

بهره برداری از نخستین دستگاه ژاکارد التکرونیکی بافت فرش در «پایتخت و قطب تولید فرش ماشینی ایران»

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ به نقل از  روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر سورنا ستاری با سفر به آران و بیدگل و بازدید از شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی گفت: اولویت ما در صنعت نساجی به خصوص در حوزه فناوری، داخلی سازی قطعات، ماشین آلات، مواد اولیه تولید فرش و لوازم یدکی است که تولید داخل است.

وی با بیان اینکه بسیاری از قطعات این صنعت در داخل تولید می‌شود و نشان از ظرفیت صنعتی فوق العاده تولید قطعات در داخل کشور است افزود: درحوزه صنایع خلاق در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل ظرفیت بالایی از جمله حوزه گل محمدی، اسانس و تولید ژاکارد داخلی دارد.

دکتر ستاری با تاکید بر اهمیت تولید  شانه دستگاه‌های بافندگی دو هزار و دو هزار و ۵۰۰ در داخل کشور گفت: برای بی نیازی به واردات این دستگاه‌ها، دولت از طرحهای دانش‌بنیان داخلی حمایت می‌کند.

شهرستان آران و بیدگل با ۸۱۰ واحد فرش ماشینی و تولید ۵۵ میلیون مترمربع فرش ماشینی قطب بین المللی فرش ماشینی کشور بعد از شهرک غازی عنتب ترکیه است.

دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل نیز در حاشیه این آیین گفت: شهرستان آران و بیدگل به عنوان قطب تولید فرش ماشینی کشور می‌تواند با ایجاد صنایع تکمیلی و دانش بنیان و پژوهش محور به تقویت زیرساخت‌های اقتصادی شهرستان آران و بیدگل کمک کند.

وی بیان کرد: اگر صنعت، دانش بنیان باشد، دیگر اقتصاد رانتی جایی نخواهد داشت و از نوسان‌های بازار هم تاثیری نخواهد گرفت که مجموع اینها می‌تواند به توسعه پایدار شهرستان آران و بیدگل منجر شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل افزود: استفاده از شرکت‌های دانش بنیان و ظرفیت دانش‌آموختگان دانشگاهی در حوزه صنعت و به خصوص صنایع نساجی می‌تواند در رونق هر چه بیشتر صنعت فرش ماشینی این شهرستان و کاهش تبعات نوسان‌ها و تهدیدهای این حوزه کمک کند.

وی گفت: شهرستان آران و بیدگل با ۵۱۰ کارخانه تولید فرش ماشینی، تولید  بیش از ۵۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی و صادرات به ۲۰ کشور دنیا به عنوان «پایتخت و قطب اول تولید فرش ماشینی کشور» معروف است.

گفتنی است در سفر معاون فناوری رئیس جمهور به آران و بیدگل که استاندار اصفهان وی را همراهی می‌کرد، فرماندار شهرستان آران و بیدگل و نماینده مردم شهرستان ‌های  آران و بیدگل و کاشان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/ فاطمه بی خوابی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید