آمار

شما اینجا هستید

شهر در سکوت کرونا

طرح جامع مدیریت هوشمند محدویت های کرونایی در سطح شهرستان آران و بیدگل درحال اجرا می باشد .

شهر در سکوت کرونا

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ رئیس کمیته امنیتی و اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا  در گفتگو با خبرنگار طاووس بهشت در باره این طرح گفت: دو طرح شهید سلیمانی که با مشارکت وزارت بهداشت و بسیج و طرح طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، دو هدف اصلی فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از شیوع از بیماری از طریق رعایت پروتکل‌ها و ممانعت از تردد بیماران در جامعه را دنبال می‌کند.

 

ذوالفقاری درخصوص طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها با اشاره به اینکه مبنای این طرح شهر محور است و نه شهرستان و استان گفت: در اجرا باید حداقل مشکلات را داشته باشیم چراکه بسیاری از مردم خارج شهرها کشاورزی، دامداری و مشاغلی دارند، که باید به آنها رسیدگی کنند.

 

وی درخصوص شاخص بندی شهرها مجدداً اشاره کرد: اگر در هر شهری به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در روز ۴ نفر در بیمارستان بستری شوند، وضعیت آن شهر زرد خواهد بود که اگر به ۶ نفر در روز افزایش یابد، وضعیت نارنجی و در صورتی که به ۱۰ نفر برسد، وضعیت قرمز تلقی می‌شود.

 

رئیس کمیته گفت: افراد، مشاغل یا فعالیت‌های مشمول محدودیت به پنج گروه اداری، تجاری و بازرگانی، خدماتی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین ترددها تقسیم‌بندی می‌شوند.

 

وی با انتقاد از یکسان نبودن اعمال مقررات در استان‌ها در طرح قبلی، ادامه داد: اعمال مقررات در همه گروه‌ها و استان‌ها باید یکسان باشد، چراکه بعضاً گلایه دارند که اعمال مقررات در گذشته در مورد همه افراد یکسان نبوده است. در پیام‌های مردمی اعلام شده است که اگر بنده به بستن مغازه، مقید باشم و جلوی کسی که مقید نیست، گرفته نشود مشتریان من، از فرد متخلف خرید خواهند کرد. لذا باید بدون تبعیض و ملاحظه همه ابعاد اقدام کنیم

 

وی تاکید کرد: با مطالعات دقیق طرح و توجیه دقیق مردم باید کاری کنیم کمتر به کار سلبی نیاز باشد اما اقدامات سلبی هم در صورت نیاز باید قاطعانه انجام شود.

معاون امنیتی انتظامی و اجتماعی وزیر کشور درباره درباره وضعیت ترددها، گفت: طبق طرح، ورود به شهرهای وضعیت نارنجی و قرمز ممنوع است و کسی که اهل آن شهر نیستند، نمی‌تواند با پلاک غیربومی وارد آن شهر شود. فرد خاطی درصورت ورود به شهر، ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود و راهور می‌تواند هر ۲۴ ساعت یک بار او را جریمه کند.

 

وی با بیان اینکه اعمال جریمه در شهرهای با شرایط قرمز یک میلیون تومان است، گفت: کسانی که در شهر قرمز یا نارنجی حضور دارند، حق ورود به هیچ شهر دیگری در کشور ندارند و اگر وارد هر شهری از کشور شوند، به همان ترتیب اگر از شهرهای وضعیت نارنجی به آن شهر رفته باشند، مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و اگر از شهرهای با وضعیت قرمز، وارد هر شهری شود، یک میلیون جریمه می‌شود.

 

ذوالفقاری با بیان اینکه ستادهای استانی و شهرستانی با محوریت فرمانداران و همکاری نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی موارد اضطراری و ضروری را تعیین کنند، افزود: برخی شرکت‌ها یا سازمان‌ها ممکن است مأموریت داشته باشند یا اینکه منزل کسی در شهری و محل کار او شهری دیگر باشد. البته این اختیار به استان‌ها و فرمانداران داده شده تا مسائل را براساس تجربیات گذشته حل و فصل کنند.

 

معاون وزیر کشور با تاکید براینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی از قبل اعلام شده الزامی است، گفت: در حمل و نقل ناوگان عمومی، اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها، قطار، هواپیما و اتوبوس‌های بین شهری هم باید بر اساس پروتکل‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، اقدام شود و تردد حمل و نقل عمومی ممنوع نیست.

 

ذوالفقاری تصریح کرد: فشار درباره محدودیت‌ها بالا است اما با اعمال محدودیت ناقص، هم محدودیت متوجه مردم شده و هم نتیجه مطلوب را نمی‌گیریم، لذا باید همه پای کار بیایند و اگر طرح‌های محله محور، اقدامات حوزه درمانی و بهداشتی در کنار طرح‌های محدودیت‌ها، را باهم پیش ببریم و حرکت کنیم تا نتیجه بگیریم.

 

رئیس کمیته امنیتی انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا در بخش دیگری از سخنانش درمورد مشاغل آسیب پذیر از محدودیت‌ها، گفت: بسته پیشنهادی برای حمایت از این مشاغل و کسب و کارهایی که در اجرای طرح محدودیت‌ها با مشکلاتی مواجه می‌شوند، به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه خواهد شد.

 

ذوالفقاری خطاب به تمامی مسئولان استانی و مردم کشور گفت: مهم این است با تلاش وضعیت شهر ما از وضعیت قرمز به نارنجی و از نارنجی به زرد و از زرد به سفید برگردد و این منشأ رفع محدودیت‌ها است. درغیر اینصورت محدودیت‌ها تمدید می‌شود. پس از مسئولان و مردم شهرها پای کار بیایند و باهم تلاش کنند، زودتر می‌توانند وضعیت شهر خود را از وضعیت قرمز و نارنجی و زرد خارج کنند و شرایط عادی را داشته باشند. اگر در سطح کشور این کار را انجام دهیم کل کشور باهم در شرایط برگشت قرار می‌گیرد و از مشکلات و محدودیت‌ها نجات می‌یابیم.

 

ذوالفقاری در پایان ابراز امیدواری کرد: با توکل بر خداوند متعال و همت جمعی و همکاری مردم در روزهای پیشرو بتوانیم در مقابله با بیماری کرونا موفق باشیم.

جهت دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید

 

انتهای پیام/ محمدرضا رحمتی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید