آمار

شما اینجا هستید

تولید فیلم کوتاه «معلم» به کارگردانی جوان آران و بیدگلی

فیلم کوتاه «معلم» با روایتی از تلاش معلمان به کارگردانی «محمد مهدی فکریان» از هنرمندان شهرستان آران و بیدگل تولید شد.

تولید فیلم کوتاه «معلم» به کارگردانی جوان آران و بیدگلی

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل، سعید ضابطی همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم از تولید فیلم کوتاه «معلم» خبر داد و گفت: این فیلم کوتاه 4 دقیقه ای مستندی است که تلاش می کند عشق و محبت و تلاش و ایثارهای مجاهدانه معلمان؛ انسان های شریف، قانع و وظیفه شناسی که از سر تعهد و دلسوزی به پرورش و شکل دهی استعدادهای کودکان و نوجوانان مشغولند را به تصویر بکشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل افزود: این فیلم کوتاه به همت دانشگاه صدا و سیما تهران و با همکاری مدیریت مدرسه امام صادق(ع) و پایگاه بسیج کمیل کاشان تهیه  و همزمان با بزرگداشت هفته معلم از شبکه های ملی صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران پخش شد.

ضابطی ضمن اشاره به اینکه کارگردان و نویسنده فیلم کوتاه معلم «محمد مهدی فکریان» تحصیلکرده رشته کارگردانی مستند از دانشگاه صدا و سیما تهران است افزود: این هنرمند جوان تجربه نویسندگی و کارگردانی بیش از ۲۰ مستند کوتاه و نیمه بلند و ۵ فیلم داستانی کوتاه را دارد و در چندین جشنواره ایرانی و خارجی از جمله جشنواره کراف کشور کرواسی و جشنواره صنعتی فردا جایزه بهترین فیلم را دریافت کرده است.                                                                 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل ادامه داد: در این فیلم کوتاه «مجید نظیمی آرانی» یکی از معلمین دلسوز و از هنرمندان عرصه فیلم، هنرمند رشته کارشناسی نمایش با گرایش بازیگری از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و یکی از اعضای فعال و باسابقه کانون فرهنکی هنری امام زمان (عج) ، به ایفای نقش پرداخته است که سابقه بازی در فیلم سینمایی «چ» ابراهیم حاتمی کیا و چندین فیلم سینمایی، مجموعه تلویزیونی و فیلم کوتاه و طنز از جمله: «کلاه پهلوی»، «یکی بود یکی نبود»، « همسفران»، «روزگار قریب» و « یک شب» و ... را در کارنامه هنری خود دارد.

ضابطی بیان داشت: رضا صادقی مدیر فیلمبرداری، علی ظاهری تدوین، مصطفی بهمنی صداگذاری، محمد خالقی مدیر توليد این اثر هنری بوده‌اند و تولید دانشجویی دانشگاه صدا و سیما تهیه کننده این فیلم بوده است.

وی افزود: «آیه‌ های زمینی»، «فراش»، «الف لام میم»، «به استقبال پدر»، «بُرد، بُرد، بُرد»، «من و توافق یهویی»، «بی سرنشین»، «مرد مردم» و «هوشمندی» از دیگر آثار مستند محمد مهدی فکریان آرانی است. وی همچنین فیلم کوتاه «ملاقات آخر»، نماهنگ «آغوش امن»، اثر رضا صادقی و «مهر مادر» اثر صابر خراسانی را کارگردانی کرده است.

انتهای پیام/ محمدرضا رحمتی آرانی                                                                                                                                                                     

+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید