آمار

شما اینجا هستید

دومین جشنواره ی ادبی «ماه در برکه» برگزار می شود

دومین جشنواره ی ادبی «ماه در برکه» در موضوع عید بزرگ غدیر و شخصیت امیرالمومنین(ع) برگزار می شود.

طاووس بهشت: دومین جشنواره ی ادبی «ماه در برکه» در موضوع عید بزرگ غدیر و شخصیت امیرالمومنین(ع) برگزار می شود. محمد غلامی نصرآبادی، دبیر اجرایی جشنواره ضمن اعلام این خبر گفت: تاکنون به غیر از پیامک هایی که به دبیرخانه ارسال شده، چندین اثر منظوم نیز از سراسر کشور به دست مسئولان برگزاری رسیده است.

این جشنواره به همت مجمع فرهنگی سفیدشهر و با همکاری اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل، شهرداری و شورای اسلامی سفیدشهر، مجمع فرهنگی الغدیر کاشان، کانون فرهنگی امام جعفر صادق(ع)، کانون فرهنگی و هنری غدیر و حوزه مقاومت بسیج امام محمد باقر(ع) سفیدشهر برگزار می شود.

به گفته‌ی غلامی از آن جا که مخاطبان آثاری چون شعر و وبلاگ، افرادی خاص هستند، در این جشنواره نسبت به جشنواره ی سال گذشته، تغییراتی از جمله اضافه شدن بخش پیامکی اعمال شده است که امکان شرکت همه‌ی اقشار را فراهم آورد.

دبیر دومین جشنواره‌ی ماه در برکه با اشاره به فعالیت های گسترده ی انجمن های ادبی در شهرستان اعلام کرد: با توجه به این که این جشنواره در شهرستان آران و بیدگل برگزار می شود، امیدواریم شاعران و وبلاگ‌نویسان بومی اقبال خوبی به آن نشان دهند.

90q4_sait

طبق اعلام دبیرخانه ی جشنواره، پوشش خبری امسال نسبت به جشنواره ی اول رشد قابل توجهی داشته است و با توجه به اعلام خبر برگزاری جشنواره در بخش های خبری صدا و سیما و گزارش‌هایی که در خبرگزاری های کشوری منتشر شده است، انتظار می رود از سراسر ایران استقبال خوبی از جشنواره به عمل آید.

در اولین جشنواره ی ادبی «ماه در برکه» بیش از ۱۲۰ اثر از سراسر ایران به دبیرخانه ارسال و از بین آن ها آثار برگزیده انتخاب و جوایزی به آنان اهدا شد. امسال نیز قرار است به ۱۲ نفر از برگزیدگان (سه نفر در بخش وبلاگ، سه نفر در بخش شعر و شش نفر در بخش پیامکی) جوایزی نقدی به همراه لوح تقدیر اهدا شود.

علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند تا سوم مهرماه در بخش‌های شعر، پیامک ادبی و وبلاگ در بخش های زیر، آثار خود را ارسال کنند:

۱- ولایت و امامت در آیینه ی غدیر

۲- وحدت و همدلی در سیره ی اهل بیت

۳- غدیر،عاشورا، مهدویت

۴- غدیر در منشور مقام معظم رهبری

۵- ایرانیان و فرهنگ غدیر

۶- فضایل مولای متقیان علی علیه السلام

۷- غدیر و تثبیت و استمرار ارزشها

۸- غدیر و فرهنگ مقاومت

۹- غدیر و سبک زندگی اسلامی ایرانی

شرکت کنندگان بخش شعر و وبلاگ می‌توانند آثار خود را به نشانی اینترنتی info@sefidshahrmf.ir و پیامک های ادبی را تا ساعت ۲۴ روز سوم مهرماه به سامانه ۳۰۰۰۷۰۹۳ ارسال نمایند.

قرار است مراسم اختتامیه‌ی جشنواره‌ی ادبی ماه در برکه ۱۰ مهر همزمان با عید بزرگ غدیر برگزار شود. شرکت کنندگان جهت کسب اطلاع بیشتر و آگاهی از شرایط ارسال آثار می توانند به سایت جشنواره به نشانی  www.sefidshahrmf.irمراجعه کنند.

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید