آمار

شما اینجا هستید

جشنواره یلدای ایرانی-سبک زندگی اسلامی

 نخستین جشنواره یلدای ایرانی-سبک زندگی اسلامی در روستای کاغذی از توابع بخش کویرات آران و بیدگل آغاز به کار کرد.

اسلام کریمیان مسؤول کانون فرهنگی هنری قمر بنی هاشم(ع) روستای کاغذی آران و بیدگل با اعلام این خبر گفت: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری که امسال را سال اقتصاد مقامتی، تولید و اشتغال نامیدند، برآن شدیم با هماهنگی مسئولین ذیربط نخستین نمایشگاه و جشنواره یلدای ایرانی- سبک زندگی اسلامی را برگزار کنیم.

وی هدف  کلی برگزاری این جشنواره را شناسایی، معرفی و حمایت از تولیدات زنان کارآفرین در سطح  روستای  کاغذی خواند و تصریح کرد: در این نمایشگاه سعی  شده  است، تمام  محصولات تولیدی  زنان  کارآفرین از جمله خشکبار، ترشی جات  محلی، شیرینی  جات  محلی و  صنایع  دستی بومی منطقه که در حال فراموشی است در معرض بازدید علاقه مندان قرار گیرد.

مسؤول کانون فرهنگی هنری قمر بنی هاشم(ع) افزود: آویزهای کاموایی یکی از صنایع دستی و هنرهای  فراموش  شده است که در دو سال اخیر با تلاش های این کانون و برگزاری کلاس های آموزشی در سطح  روستا احیا شده و حدود ۵۰ اثر از تولیدات این بخش در این جشنواره شرکت  داده  شده  است .

کریمیان به  مشکلات بانوان کارآفرین بویژه در حوزه عرصه محصولات و صنایع دستی اشاره کرد و اظهار داشت: با توانمندی هایی که از زنان روستای  کاغذی سراغ داریم، برگزاری بازارچه  های  سنتی  و جذب گردشگر مشکل اشتغال و عرضه محصولات را حل خواهد کرد و به این حرفه رونق  بیشتری  خواهد بخشید.

وی با دعوت از مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل برای بازدید از محصولات خانگی و کشاورزی زنان روستایی در این جشنواره گفت: این جشنواره تا ۳۰ آذرماه درحسینیه قمر بنی هاشم(ع) جهت  بازدید علاقه مندان  دایر خواهد بود.

کریمیان خاطر نشان کرد: در پایان این جشنواره، برترین کارآفرین روستا معرفی و از سوی مسؤولین شهرستان وشورا و دهیاری روستا مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید