آمار

شما اینجا هستید

حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل برگزاری نمایش بانوی بی نشان

حجت الاسلام دکتر ارزانی:
حضرت زهرا (س) با آنکه بی نشان هستند، اما بهترین نشانه برای یافتن راه می باشند/  از ویژگی های بارز کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) به روز بودن است.

حجت الاسلام دکتر حبیب رضا ارزانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در بازدید از نمایش آیینی بانوی بی نشان بیان داشت هدف و مفهوم این نمایش بیان این نکته بود که حضرت زهرا (س) با آنکه بی نشان هستند اما بهترین نشانه برای یافتن راه می باشند. ایشان ایجاد پیوند هنرمندانه میان دو زمان مختلف را از ویژگی های هنری و برجسته این اثر ارزشی معرفی کردند.

وی با اشاره به حضور بازیگران از همه رده های سنی از خردسال تا بزرگسال و بویژه حضور جوانانی که در کارهای فرهنگی نقش فعال دارند، افزود:این حضور بر ارزش کار می افزاید؛ همچنین عدم وجود قرارداد بین عوامل و بازیگران از شاخصه های اصلی این کار ارزشمند است که مصداق بارز کار خودجوش مردمی است.

حجت الاسلام ارزانی پس از بازدید از نمایشگاه سیر هنری کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) طی چهار دهه، یکی از مولفه های اصلی در ماندگاری این کانون را بروز بودن آن معرفی کرد و افزود خلق آثار براساس زمان از مقتضیات یک کار فرهنگی است. ایشان این کانون را پیشرو در در مسایل فرهنگی دانست و افزود: با وجود آنکه مصوبه 302 شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر ضرورت  تشکیل کانون های فرهنگی مساجد جهت مقابله با  هجمه های غرب در سال 1371 تصویب شد اما مجموعه کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) از سال 1360 بصورت خودجوش شروع به فعالیت موثر هنری کرده است بطوریکه در سال تصویب مصوبه 302 اجرای نمایش "شبیخون" با موضوع تهاجم فرهنگی خود گویای پیشتاز بودن کانون فرهنگی هنری امام زمان (ع) در امور فرهنگی می باشد.

رییس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور بیان داشت: فعالیت های امروز کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) هم در زمینه دیجیتال و فضای مجازی می باشد که این فضا بسیار ارزشمند و با اهمیت می باشد که فرموده مقام معظم رهبری "اگر رهبر نمیشدم در فضای مجازی فعالیت میکردم "خود گویای اهمیت این مبحث می باشد و کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) در این امر نیز پیشتاز است.

انتهای پیام/

+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید