آمار

شما اینجا هستید

تمدید نام نویسی آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم

نام نویسی آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم تا ۷ فروردین ۹۸ تمدید شد.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ حجت الاسلام «سمیع الله مردان» در گفت و گو با خبرنگاران گفت: آخرین مهلت نام نویسی چهاردهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم ۷ فروردین ۹۸ است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل با بیان اینکه این مدرک به عنوان تنها مدرک معتبر حفظ قرآن در کشور است گفت: مرحله نخست این آزمون شامل ترجمه، مفاهیم و حفظ قرآن به‌صورت کتبی و چهار گزینه‌ای ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ به‌صورت هم‌زمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد که متقاضیان شمال استان اصفهان در حوزه امتحانی کاشان شرکت خواهند کرد.

مردان افزود: طرح اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن به استناد مصوبه جلسه ۵۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی از وظایف دارالقرآن ‌الکریم سازمان تبلیغات اسلامی است که به منظور ساماندهی و تسهیل خدمت‌رسانی دستگاه‌های اجرایی کشور برای حافظان قرآن کریم همه ساله حداقل یک دوره آزمون تخصصی قرآن کریم برگزار می‌شود.

وی افزود: حافظان قرآن کریم که در مراحل کتبی و شفاهی آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن موفق به کسب نمره قبولی شوند یکی از پنج درجه معادل دکترا (درجه یک -استاد حفظ قرآنی)، فوق لیسانس(درجه دو- حافظ ممتاز قرآنی)، لیسانس(درجه سه -حافظ کل قرآن)، فوق دیپلم( درجه چهار -حافظ ۲۰ جزء) و دیپلم (درجه پنج- حافظ ۱۰ جزء قرآن) را دریافت خواهند کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل تصریح کرد: اعطای این درجات برای کارمندان دولت و تمامی نیروهایی اداری و سازمانی برابر با افزایش و پرداخت حقوق هم‌پایه این درجات تحصیلی است و این مزیت با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی طی سه دوره با دستور ریاست جمهوری به نهادها و ارگان‌ها انجام می‌شود.

حجت الاسلام مردان تأکید کرد: حافظان علاقه مند به شرکت در چهاردهمین دوره طرح ارزيابي و اعطاي مدرك تخصصي به حفاظ قرآن كريم تا ۷ فروردین با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان دارالقرآن الکریم به نشانی www.telavat.com  نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند.

 

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید