آمار

شما اینجا هستید

پوشش زنده عزاداری آران وبیدگل از شبکه های مختلف سیما

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) از پخش زنده عزاداری سنتی مردم آران و بیدگل در این حرم مطهر از شبکه های مختلف سیما خبر داد.

«سید جواد تکیه» در گفت و گو با خبرنگار طاووس بهشت گفت: عزاداری سنتی مردم آران و بیدگل در حرم هلال بن علی(ع) برای شانزدهمین سال پیاپی به صورت زنده از شبکه های مختلف سیما به روی آنتن می رود.

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی (ع) با بیان اینکه این حرم مطهر از نخستین مراکز پخش عزاداری محرم در رسانه ملی بوده است، افزود: پوشش تصویری عزاداری سنتی آران و بیدگل از روز ششم محرم آغاز شده و تا یازدهم محرم ادامه خواهد داشت.

تکیه اظهار داشت: گروهی ۵۰ نفری از عوامل رسانه ملی عزاداری های این حرم مطهر را بر عهده دارند که علاوه بر آن ۱۱ نفر هم از عوامل متخصص بومی آموزش دیده، رسانه ملی را همراهی می کنند.

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی (ع) افزود: پوشش زنده تصویری رسانه ملی از عزاداری هیئات مذهبی، در دو نقطه از جوار حرم مطهر امامزادگان اسحاق و سلیمان کوی وشاد تا حرم مطهر حضرت محمدهلال (ع) با ۱۱ دوربین انجام خواهد شد.

تکیه افزود:  علاوه بر فیبر نوری و امکانات رسانه ای آستان مقدس هلال بن علی(ع)، یک واحد اس ان جی اعزامی صدا و سیما هم در این مدت در آستان مقدس حضور دارد.

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) افزود: این برنامه ها با محوریت شبکه سه سیما پوشش زنده به روی آنتن می رود اما همچون سال های گذشته بیش از ۱۰ شبکه ملی و بین المللی این عزاداری ها را پوشش خواهند داد.

پخت روزانه دو هزار غذای نذری ویژه زائران حرم مطهر

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) در ادامه بیان داشت: ضیافت خانه حرم مطهر هم با طبخ روزانه دو هزار پرس غذا پذیرایی از زائران حرم مطهر را بر عهده خواهد داشت.

تکیه بیان داشت: تهیه بسته های فرهنگی و تبرکی حضرت و اسکان زائران از دیگر برنامه های آستان مقدس در این ایام است.

۱۱۰ هیئت مذهبی در شهرستان آران و بیدگل فعالیت می‌کند که برنامه‌های سنتی عزاداری همچون حرکت دستجات عزاداری، آیین‌های العطش، شام غریبان، کربلاغوغا، سنج زنی، آیین‌های نمایش‌های آیینی و شبیه‌سازی واقعه کربلا در نوش‌آباد در سال‌های اخیر مورد استقبال ویژه مردم سراسر کشور قرار گرفته است.

شهرستان آران و بیدگل در شمالی‌ترین نقطه استان اصفهان، به‌عنوان پنجمین شهر مذهبی کشور و شهر نمونه قرآنی کشور معرفی شده است.

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید