آمار

شما اینجا هستید

«حبیبِ حرم» اثری فاخر با قابلیت اجرا در سطح ملی و فراملی

حجت الاسلام و المسلمین دکتر «حبیب رضا ارزانی» نمایش «حبیب حرم» را اثری فاخر در سطح ملی و فراملی خواند و گفت: ترویج آموزه های دینی با زبان هنر، ماندگارتر است چرا که فقط ذهن درگیر نمی شود بلکه بصر هم نقش دارد و فرد می شنود، می بیند و تاثیر می پذیرد.

«حبیبِ حرم» اثری فاخر با قابلیت اجرا در سطح ملی و فراملی

حجت الاسلام و المسلمین دکتر «حبیب رضا ارزانی» در حاشیه بازدید از نمایش آیینی «حبیب حرم» در گفتگو با خبرنگار طاووس بهشت گفت: کانون فرهنگی هنری امام زمان(عج) آران و بیدگل با همدلی و صمیمیت اعضا و با محبتی که به اهل بیت(ع) دارند آثار بسیار فاخری را در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری تولید می کند که قابل تقدیر است.

رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در خصوص اجرای نمایش آیینی حبیب حرم گفت: «حبیب حرم» هم در حوزه دینی کار بسیار ارزشمندی است و هم در حوزه نمایش در زمره آثار فاخر کشور قرار دارد.

حجت الاسلام ارزانی در ادامه بیان داشت: سطح کار نمایش «حبیب حرم» ملی است و قابلیت عرضه در جای جای کشور و حتی در عرصه فراملی و در خارج از کشور را دارد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: یکی از مزیت های این اثر نمایشی نقش آفرینی جوانان کانون فرهنگی هنری امام زمان(عج) و ایفای نقش خانم ها و آقایان به صورت همزمان در این اثر نمایشی است.

حجت الاسلام ارزانی با تقدیر از حمایت های مردم آران و بیدگل از این نمایش بیان داشت: با توجه به نمایش محدود یک هفته ای نمایش حبیب حرم، استقبال و حمایت بسیار خوبی از این اثر شد و حضور بسیار خوب مردم باعث تقویت کار و تشویق کانون در ادامه راه خواهد بود.

رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد با اشاره به فضای بسیار معنوی سالن در حین اجرای نمایش گفت: تحت تاثیر قرار گرفتن حاضران در سالن، دلالت بر تاثیرگذاری شگرف این اثر هنری بر روی مخاطب خود دارد.

دکتر ارزانی به ماندگاری اثر هنری بویژه نمایش در ترویج آموزه های دینی اشاره کرد و گفت: گاهی انسان چیزی را می شنود و منفعل شده و احساسات او تحریک شده و در لحظه تحت تاثیر قرار می گیرد اما در زبان هنر فقط ذهن درگیر نمی شود بلکه بصر هم نقش دارد و فرد علاوه بر اینکه می شنود، می بیند و تاثیر می پذیرد. به همین دلیل نمایش دینی تاثیر بیشتری نسبت به سایر شیوه های تبلیغی بویژه بر روی نوجوانان و جوانان دارد.

جهت دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید

جهت دیدن ویدیوی گفتگو اینجا را کلیک کنید

انتهای پیام/14

+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید