آمار

شما اینجا هستید

غبارروبی و عطرافشانی ضریح مطهر حضرت محمدهلال(ع)

ضریح مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) با حضور آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه در کاشان و عضو خبرگان رهبری غبارروبی و عطرافشانی شد.

غبارروبی و عطرافشانی ضریح مطهر حضرت محمدهلال(ع)

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت، در واپسین روز از ماه ربیع الاول، صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) مملو از حضور عاشقان دلداده‌ای بود كه با اشك چشم و صفای باطن، گرد غربت از ضریح منور حضرت محمد هلال بن علی(ع) می‌زدوند.

شستشوی بخش‌های داخلی ضريح مطهر و ديواره‌های اطراف بقعه متبركه حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی(ع) با گلاب ناب محمدی فضايی آكنده از نور و سرور را در دل‌های مومنان متبلور می‌ساخت و كبوتر بی‌تاب دلشان را روانه مزار بی‌شمع و چراغ امامانی می‌كرد كه حسرت ساخت بارگاهی بر مزارشان را با زمزمه دسته جمعی دعا برای فرج منتقم آل محمد(ص) به آرزو نشسته بودند.

قرائت زيارت‌نامه حضرت محمد هلال بن علی(ع) و همنوا شدن با مديحه‌سرايی مداحان، فرصتی ديگر بود برای عرض ادب و ارادت زائران و مجاوران حرم مطهر و مسؤولان و خيرين شهرستان و خادمينی كه افتخار جاروكشی در نجف اشرف ايران زمين را بهترين مدال افتخار و مهر تاييدی بر كارنامه تشيع خود می‌دانند.

این مراسم که با حضور آیت الله «عبدالنبی نمازی» نماینده ولی فقیه در کاشان و عضو خبرگان رهبری، حجت الاسلام «ابوالفضل سلیمانی» امام جمعه آران و بیدگل، جمعی از مسؤولان محلی و خیّران، زائران و مجاوران حرم مطهر برگزار شد، ضریح تنها یادگار امیرمؤمنان علی(ع) در کشورمان غبارروبی و نذورات زائران که با عشق و شور در هم آمیخته و در این قطعه ی بهشتی از خاک، جلوه ای از ارادتمندی به ساحت حضرت محمد هلال بن علی (ع) را متجلی ساخته بود، جهت هزینه در امور فرهنگی و عمرانی آستان مقدس جمع آوری شد.

سنت ديرينه غبارروبی و عطرافشانی ضريح مطهر حضرت محمد هلال بن علی(ع) هر دو ماه يكبار در اعياد مذهبی با حضور آيات عظام، شخصيت‌های كشوری و استانی، خيران و خادمان آستان مقدس برگزار می‌شود.

آستان مقدس حضرت محمدهلال بن علی(ع) در شهرستان آران و بیدگل، شمالی ترین نقطه استان اصفهان واقع شده است.

جهت دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید