آمار

شما اینجا هستید

در نشست با مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان: تسریع دهها پروژه راه و شهرسازی در شهرستان آران و بیدگل

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست با دکتر قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خواستار تسریع دهها پروژه راه و شهرسازی در این شهرستان شد.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست با دکتر قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در محل فرمانداری به احداث پروژه آرامستان شهر آران و بیدگل با همکاری شهرداری آران و بیدگل اشاره کرد و بیان داشت: احداث این پروژه به مساحت ۳۰ هکتار و با واگذاری زمین توسط اداره کل راه و شهرسازی می‌تواند مشکل چند دهه این شهر را مرتفع کند.

وی به جاده کنارگذر کاشان – آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: طول این کنارگذر ۴۶ کیلومتر و در حال حاضر ۲۹ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده که برای تکمیل این پروژه، نیازمند ۲۵ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

دکتر بایبوردی همچنین بیان داشت: پروژه جاده آران و بیدگل – گرمسار به طول ۱۳۰ کیلومتر که ۴۶ کیلومتر آن در حوزه آران و بیدگل و مابقی در استان‌های قم و تهران است که نیازمند تخصیص اعتباراتی است تا مسیر دسترسی آسان‌تر صنایع بزرگ شهرستان آران و بیدگل به تهران، شمال و شمال شرق کشور فراهم شود.

وی به پیشرفت فیزیکی دو بانده محور مواصلاتی فخره – کاشان با اعتبار سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و همچنین پل دهانه دوم کاشان – نوش آباد با اعتبار ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اشاره و خواستار تسریع طرح های این حوزه ها از جانب اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان شد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل اعتبار مصوب فرمانداری این شهرستان برای جاده مرنجاب- آران و بیدگل- سُنبک را ۴۵۰۰ میلیارد ریال ذکر و افزود: تعریف این جاده به عنوان «راه گردشگری» در توسعه و پیشرفت این شهرستان تاثیرگذار است.

وی به مطالعات و احداث باند دوم اتصالی ترانزیت کاشان- اردستان به بخش کویرات(محور سرخ‌گل) اشاره و تکمیل این پروژه را نیازمند اعتبار ۸ میلیارد تومانی عنوان کرد.

دکتر بایبوردی ادامه داد: برای تکمیل علائم و تابلوهای جاده جدیدالاحداث بخش مرکزی و باند دوم کاشان – سفیدشهر حدود ۳۰۰ میلیون تومان نیاز است که اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان بایستی برای نصب این علائم کمک و اقدام کند.

وی به پیشنهاد تخصصیص زمین جدید برای دانشگاه فرهنگیان آران و بیدگل و جانمایی سایت اداری دیگری در این شهرستان اشاره کرد و تسریع در فرآیند اداری آن را خواستار شد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در ادامه این نشست به رفع مشکلات منطقه یحیی‌آباد تاکید و خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود منطقه مذکور به عنوان یک لکه منفصله شهری مصوب شود تا بتوانیم خدمت‌رسانی لازم را از طریق تعریف طرح‌های شهری انجام دهیم.

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید