آمار

شما اینجا هستید

کمبود 235 معلم در شهرستان آران و بیدگل

مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل : مدرسه‌های این شهرستان در سال تحصیلی جدید با کمبود ۲۳۵ نفر معلم روبه‌رو خواهد شد.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ محمد معدندار گفت: ۱۲۰ آموزگار از این تعداد در دوره ابتدایی و ۱۱۵ نفر نیز در دوره متوسطه اول و دوم کمبود داریم که البته با آغاز سال تحصیلی جدید هیچ کلاس درسی بدون معلم نخواهد ماند.

وی بیان کرد: در حال برنامه‌ریزی هستیم تا با ساماندهی درست معلمان این کمبود نیرو را با نیروهای حق‌التدریس شاغل و بازنشسته، ورودی‌های دانشگاه فرهنگیان و نیروهای خرید خدمت جبران کنیم.

مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل با اشاره به شیوع کرونا و مشکلات آموزشی به وجود آمده در سال تحصیلی گذشته نیز گفت: در حادثه همه گیری ویروس کرونا، جایگاه اجتماعی و علمی معلمان بیشتر نمایان شد و شاهد بودیم که چگونه معلمان با استفاده از شبکه‌های اجتماعی تلاش کردند تا تدریس با وجود تعطیلی مدرسه‌ها متوقف نشود و دانش‌آموزان از تحصیل عقب نمانند.

وی همچنین اظهار داشت: کمبود فضای آموزشی هم با بهره‌برداری از طرح‌های جدید آموزشی در دولت تدبیر و امید تا حدود زیادی جبران شده و قرار است یک طرح آموزشی ورزشی نیز با حضور وزیر آموزش و پرورش به بهره‌برداری برسد.

معدندار اضافه کرد: مجتمع آموزشی ورزشی خالقی با زیر بنای سه هزار و ۲۰۰ مترمربع در ۲ طبقه با ۹ کلاس درس و یک سالن سرپوشیده ورزشی با اعتبار حدود ۱۱۰ میلیارد ریال از محل کمک خیر و اعتبار دولتی ساخته شده است.

وی با قدردانی از خیران اظهار داشت: نیکوکاران شهرستان آران و بیدگل همواره پیشتاز و سرآمد بودند و با اهدای مال خود بزرگ‌ترین خدمت را در راه پیشرفت و توسعه آموزش و پرورش جوانان و نوجوانان این منطقه برداشتند.

شهرستان افزون بر ۱۰۳ هزار نفری آران‌وبیدگل با برخورداری از ۱۲۵ واحد آموزشی و ۲۰ هزار نفر دانش‌آموز، در  شمال اصفهان واقع شده است.

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید