آمار

شما اینجا هستید

شکستن رکورد پرش طول بانوان پس از نیم قرن

ریحانه مبینی: من نماینده مردم کویر و بانوان پرتلاش و بی ادعای آران و بیدگلم

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ به نقل از پایگاه خبری ورزش ایران، عصر دوشنبه ریحانه مبینی پرنده پرش طول آران و بیدگل در مسابقات جایزه بزرگ دو و میدانی با درخشش خیره کننده خود رکورد بانوان ایران را شکست.
 

در این رقابتها که قهرمانان برتر ایران حضوری چشمگیر داشتند خانم دکتر ریحانه مبینی نماینده شایسته آران و بیدگل در قسمت پرش طول رشته دو و میدانی با پرشی به طول 6 متر و 17 سانتی متر رکورد 45 ساله بانوان ایران را جا به جا کرد و در صدر لیست بهترین پرنده های تاریخ بانوان ایران ایستاد.

ریحانه مبینی در گفت و گویی کوتاه  گفت: با هدف نشان دادن توانایی بانوان ایران به خصوص شهرم آران و بیدگل با عزمی راسخ در مسابقات شرکت کردم و نشان دادم آران و بیدگل اسمی به بلندای تاریخ است و در صورت حمایت و توجه بیشتر شاهد کشف و پرورش استعدادهای بیشتری از این منطقه در تیم ملی خواهیم بود.

وی افزود: جا دارد از فدراسیون ، رئیس اداره ورزش و جوانان آران و بیدگل ، خانواده ، دوستان و به ویژه آقای حسن بادپی که خود از قهرمانان ایران در رشته دو و میدانی هست تشکر کنم و از همه کسانی که در طول چند سال گذشته به هر طریقی بنده را تشویق کردند و جامعه ورزشی بانوان و مردان شهرستان آران و بیدگل که همواره در گروه های ورزشی از بنده حمایت کردند تشکر کنم و امیدوارم بتوانم در مسابقات بین المللی پرچم ایران و آران و بیدگل را به اهتزاز در آورم.

لازم به ذکر است؛ رکورد پرش طول ایران به زمان پیش از انقلاب بود که خانم توران شادپور با پرشی به طول 6 متر و 14 سانتی متر از خود بر جا گذاشته بود و پس از 45 سال بانویی از دیار کویر آران و بیدگل با 6 متر و 17 سانتی متر آن را ارتقا داد و توان بانوان آران و بیدگل را به دیگر پرنده های ایران نشان داد.

 فیلم لحظه شکستن رکورد ملی ماده پرش طول بانوان ایران پس از ۴۵ سال توسط دومیدانی کار آران و بیدگلی خانم ریحانه مبینی با ثبت حد نصاب ۶.۱۷متر را در پیوست ببینید.

انتهای پیام/ فاطمه بی خوابی آرانی

ویدئو: 
دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید