آمار

شما اینجا هستید

تعطیلی مراسم عزاداری آخر صفر در شهرستان آران و بیدگل

فرماندار و رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه این شهرستان از نظر ابتلا به کرونا وضعیت خوبی ندارد، گفت: مهمترین دلیل بروز این وضعیت، رعایت نکردن پروتکل‌ها و موازین بهداشتی توسط تعدادی از مردم است.

تعطیلی مراسم عزاداری آخر صفر در شهرستان آران و بیدگل

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار و رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه این شهرستان از نظر ابتلا به کرونا وضعیت خوبی ندارد، گفت: مهمترین دلیل بروز این وضعیت، رعایت نکردن پروتکل‌ها و موازین بهداشتی توسط تعدادی از مردم است.

وی به رفتارهای عقلانی مردم ایران در آیین‌های دینی و مذهبی و مراسم‌های عزاداری اشاره کرد و افزود: همه مردم ایران خواهان حضور در مراسم‌های بزرگداشت و عزاداری هستند و کسی با برگزاری آیین‌های عزاداری مخالف نیست ولی در زمان کنونی شرایط اقتضا می‌کند به تصمیمات ستاد ملی، استانی و شهرستانی مقابله با ویروس کرونا احترام بگذاریم و حفظ جان شهروندان به عنوان یکی از واجبات در اولویت قرار گیرد.

دکتر بایبوردی ادامه داد: مراسم خاص عزاداری پایان ماه صفر نظیر گلباران خورشید در روستای یزدل به دلیل جلوگیری از تجمع انبوه و کاهش شیوع ویروس کرونا برگزار نمی‌شود و برگزاری هرگونه مراسم روضه خانگی از سوی شهروندان در این ایام نیز ممنوع است.

وی خاطر نشان کرد: بی‌شک اگر موازین بهداشتی رعایت نشود، به جز مشکلات بهداشتی و خطر تهدید سلامت عمومی جامعه، زیرساخت‌های اقتصادی کشور نیز می‌تواند تحت تاثیر قرار بگیرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اشاره به روند افزایشی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ و به منظور عملیاتی نمودن طرح‌های پیشگیرانه از این بیماری و کاهش ازدحام در مراکز پرجمعیت، برنامه‎ حضور در بوستان‌ها، پارک‌ها، مراکز تفریحی، تفرجگاه‌ها و کویرهای شهرستان ممنوع است.

وی تصریح کرد: همچنین ستاد مقابله با کرونای شهرستان آران و بیدگل جهت رعایت حال شهروندان و مقابله با شیوع ویروس کرونا ورود به کلیه تفرجگاه‌ها و مناطق کویری این شهرستان از ۲۳ الی ۲۶ مهرماه را ممنوع کرده است.

انتهای پیام/فاطمه بی خوابی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید