آمار

شما اینجا هستید

حضور مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در شهرستان آران و بیدگل

آیین تکریم جواد صدیقیان و معارفه حسن اربابی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آران و بیدگل با حضور فرماندار شهرستان آران و بیدگل و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان برگزار شد.

حضور مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در شهرستان آران و بیدگل

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ « دکتر اسماعیل بایبوردی» فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین تکریم جواد صدیقیان و معارفه حسن اربابی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آران و بیدگل گفت: می‌توان با بهره‌گیری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و تقویت و حمایت آنان در بخش‌های صنعت و تعاون در اشتغال‌زایی و توسعه بیش از پیش این شهرستان گام برداشت.

وی با تأکید بر هدایت فارغ التحصیلان دانشگاهی شهرستان آران و بیدگل به همکاری در بخش صنعت، گردشگری، خدمات و کشاورزی گفت: نوآوری و ایده‌آفرینی در بخش صنایع شهرستان منجر به افزایش رغبت کارگران و کارفرمایان  به رونق تولید و بازار می‌شود.

دکتر بایبوردی، شهرستان آران و بیدگل را شهرستانی «صنعت پایه»، «تولید پایه» و «کارگر پایه» خواند و افزود: این شهرستان با ۸۱۰ واحد صنعتی و حدود ۲۰ هزار کارگر شاغل در بخش‌های مختلف صنعتی نقش مهمی در چرخه تولید کشور، تحقق رونق  و جهش تولید و نیز کاهش نرخ بیکاری ایفا می‌کند.

وی بر ضرورت شناسایی منابع جدید کسب و کارهای نوین، اشتغال‌زایی و کارآفرینی شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: این شهرستان در بخش صنعت، گردشگری، کشاورزی و پتانسیل‌هایی نظیر دریاچه نمک، ماسه(ریگ)، فرآورده‌های نمکی، پسته، زعفران، گل محمدی، گیاهان دارویی، فرش ماشینی و دستبافت ممتاز می‌دانم.

وی افزود: راه‌اندازی استارت‌آپ‎ها و کسب و کارهای نوپا و نوآور نظیر استارت‌آپ نمک، فرش ماشینی، فرش دستبافت و گردشگری می‌تواند در کاهش هر چه بیشتر نرخ بیکاری در این شهرستان اثرگذار باشد.

 
فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اشاره به موافقت استانداری، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان با احداث شهرک صنعتی- معدنی و تخصصی استحصال و فرآوری نمک در این شهرستان گفت: دریاچه نمک منبع عظیم و سرشاری از انواع املاح معدنی با ارزش تخمینی ذخایر بالغ بر ۲۰  میلیارد دلار سرمایه است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای تحقق جهش تولید باید ظرفیت‌های دریاچه نمک شناسایی و با برنامه‌ریزی و جذب سرمایه‌گذاران از ظرفیت‌های بالقوه این دریاچه از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان، کسب و کارهای نوین ایجاد کنیم.

دکتر بایبوردی به پرداخت ۲۶ میلیارد ریال صنوف آسیب دیده از شیوع کرونای شهرستان آران و بیدگل توسط بانک‌های عامل در ۶ ماهه نخست سال‌جاری اشاره کرد و گفت: نباید اجازه دهیم اقتصاد این شهرستان کرونا زده شود.

وی با اشاره به وجود ۵۲۰۰ واحد صنفی در این شهرستان بیان کرد: نرخ بیکاری در شهرستان آران ‌و بیدگل کمتر از ۶ درصد است و این منطقه را به عنوان نماد رونق و جهش تولید در کشور می‌دانم.

گفتنی است در این آیین با اهدای لوح از سوی فرماندار شهرستان آران و بیدگل از خدمات جواد صدیقیان تقدیر  و با تقدیم حکمی از سوی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، حسن اربابی به عنوان سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آران و بیدگل معارفه و منصوب شد.

همچنین جواد صدیقیان به سمت معاونت پشتیبانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان منصوب شده است.

انتهای پیام/ محمدرضا رحمتی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید