آمار

شما اینجا هستید

بی‌نیازی صنعت فرش از واردات ماشین‌آلات

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه صنعت فرش کشور از واردات ماشین آلات بی‌نیاز می‌شود، گفت: حوزه فناوری روی فرش ماشینی متمرکز شده است و داخلی‌سازی ماشین‌آلات، تجهیزات و تولید مواد اولیه که رقم واردات آن قابل توجه است را مورد توجه قرار داده تا این صنعت در داخل کشور ایجاد شود.

بی‌نیازی صنعت فرش از واردات ماشین‌آلات

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، سورنا ستاری روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از یک شرکت دانش‌بنیان در آران و بیدگل افزود:آران و بیدگل و کاشان قطب تولید فرش ماشینی کشور محسوب می‌شوند و چند شرکت دانش‌بنیان نیز تا کنون اقدام به تولید قطعات دستگاه‌های فرش ماشینی کرده‌اند.

وی با تاکید بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای تحقق هدف‌ها بیان کرد: ایران اسلامی البته دارای ظرفیت‌های فوق‌العاده صنعتی است که می‌تواند کل تجهیزات و قطعات مورد نیاز را در داخل کشور تولید کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اضافه کرد: مواردی مانند اسانس گل محمدی و دستگاه ژاکارت الکترونیکی (مورد استفاده در تولید فرش ماشینی) که برای نخستین بار در داخل کشور و در  منطقه کاشان تولید می‌شوند، بسیار مهم است و باید این تولیدات ادامه یابد تا بتوانیم به تولید دستگاه‌های ۲ هزار و ۲ هزار و ۵۰۰ شانه برسیم که هم اکنون از خارج کشور وارد می‌شود.

وی اظهار داشت: شهرستان های آران و بیدگل و کاشان در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان و مرکزهای نوآوری نسبت به یک سال و نیم گذشته به ویژه در حوزه صنایع خلاق پیشرفت‌های خوبی کرده است و با ظرفیت بسیار فوق‌العاده‌ای که دارد، باید روی این حوزه بیشتر کار شود.

ستاری در ادامه ابراز امیدواری کرد: پس از برگزاری نشست‌های امروز شاهد اتفاق‌های خوبی در پارک علم و فناوری، دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان استان اصفهان باشیم و با کمک استاندار، فرمانداران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بتوانیم تحول جدی در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان این استان به ویژه شهرستان‌های  آران و بیدگل، کاشان و نطنز داشته باشیم.

بیش از ۸۰۰ کارخانه فرش ماشینی مستقر در شهرستان‌های آران‌وبیدگل و کاشان با عرضه سالانه افزون بر ۵۰ میلیون مترمربع فرش، بیش از ۵۰ درصد تولید و صادرات صنعت فرش کشور را انجام می‌دهند.

گفتنی است در سفر معاون فناوری رئیس جمهور به آران و بیدگل که استاندار اصفهان وی را همراهی می‌کرد، فرماندار شهرستان آران و بیدگل و نماینده مردم شهرستان‌های آران و بیدگل و کاشان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/ محمدرضا رحمتی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید