با محوریت ایمه جماعات

مهرواره «محله همدل» در آران و بیدگل آغاز شد

مهرواره «محله همدل» با محوریت ائمه جماعت و مساجد در آران و بیدگل آغاز شد
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛؛ رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل از آغاز مهرواره «محله همدل» در این شهرستان خبر داد و گفت: محلات با ارسال عدد 1 به سامانه پیامکی 5000175  و یا مراجعه مستقیم به سایت مهرواره به نشانی ham-del.ir نسبت به ثبت مساله و مشکل محله خود اقدام کنند تا آن مسجد و محله در فهرست حمایت‌های بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی قرار گیرد.

حجت الاسلام «سمیع الله مردان»  گفت: مهرواره «محله همدل» به عنوان یکی از طرح های سراسری سازمان تبلیغات اسلامی با محوریت ائمه جماعات و مساجد در شهرستان آران و بیدگل آغاز شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آران و بیدگل افزود: در این مهرواره ، شرایطی فراهم می شود که مردم با بهره گیری از ظرفیت مساجد، به کمک یکدیگر و با مدیریت امام محله خود، هر تعداد از مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، زیرساختی، آموزشی، تربیتی، بانوان، سبک زندگی، مسائل اداری و مالی و... اهالی و محله خود را که به نظر، اولویت دارد گره گشایی کنند.

حجت الاسلام مردان با بیان اینکه ۱۴ مسأله اصلی در این طرح دنبال می شود،  افزود: مساجد، کانون‌ های فرهنگی و تبلیغی، هیئات مذهبی، تشکل های دینی و سایر گروه‌های مردمی پس از عیب‌یابی ذیل موضوعات ۱۴ گانه طرح، مشکلات محله خود را با محوریت و رهبری امام جماعت محله حل می کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل در خصوص روش شرکت در این طرح گفت: محلات در مرحله نخست بایستی با ارسال عدد 1 به سامانه پیامکی 5000175  و یا مراجعه مستقیم به سایت مهرواره به نشانی ham-del.ir نسبت به ثبت مساله و مشکل محله خود اقدام کنند تا آن مسجد و محله در فهرست حمایت‌های بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی قرار گیرد. سپس محلات با برنامه‌ریزی، اقدامات لازم را در راستای رفع  مشکل ثبت شده انجام می‌دهند که در این مرحله از ظرفیت دستگاه‌ها، خیرین ، افراد متمکن و صاحب نفوذ در حل مسائل و مشکلات استفاده خواهد شد.

حجت الاسلام مردان با بیان اینکه اجرای مهرواره محله همدل، رقابتی را در سطح مساجد ایجاد می کند وکار جدیدی در سطح کشور است، اظهار داشت: بعد از اتمام ماه رمضان و با دریافت گزارش فعالیت‌های محله، فعالیت ها در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری پایش و داوری می‌شود. مرحله شهرستانی  اول تا سوم تیر، مرحله استانی  ۱۰ تا ۲۰ تیر و مرحله کشوری  ۲۵ تیر تا ۶ مرداد برگزار خواهد شد و اختتامیه جشنواره نیز در ایام عید قربان تا غدیر پیش‌بینی و برای برگزیده ملی ۲۰۰ میلیون تومان جایزه در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل خاطر نشان کرد: مهلت ثبت‌نام در این طرح تا پایان ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شده است و شرکت‌کنندگان می‌توانند تا بیستم خرداد گزارش‌های خود را ارسال کنند.

تاریخ آخرین تغییر
سه شنبه, اردیبهشت 14, 1400 - 14:52
کد خبر: 8679

https://tavoosebehesht.ir/node/8679

افزودن دیدگاه جدید