همزمان با ایام ماه محرم:

ویژه برنامه "خیمه گاه" محصولی از طاووس بهشت بر روی آنتن شبکه اصفهان

ویژه برنامه "خیمه گاه" محصولی از پایگاه خبری طاووس بهشت در ایام محرم بروی آنتن شبکه اصفهان می رود.
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ محمدرضا رحمتی  در گفتگو با خبرنگار طاووس بهشت گفت: برنامه «خیمه گاه» که به معرفی فرهنگ عاشورایی کمک می کند.برنامه‌ای دیالوگ محور بدون حضور مجری و در آن افراد گوینده رادیو به معرفی یاران ناشناخته امام حسین (ع)که کمتر از آنها صحبت شده و از احساس و اعتقاد خود به امام حسین (ع) می‌گویند. همچنین نکته برجسته این برنامه استفاده از هنرهای اصیل اسلامی چون طراحی، نقاشی، خطاطی و....که به سبب آن هنرمندان صاحب سبک در این حوزه ها شروع به ترسیم آثاری متناسب با موضوع هر برنامه خواهند کرد.


مدیر تولید برنامه خیمه گاه ادامه داد: تا به حال فکر کرده‌ اید یاران امام حسین (ع) در واقعه عاشورا چه کسانی بوده اند؟ چند لحظه فکر کنید چند تن از یاران امام حسین (ع)را می شناسید. این سؤال بهانه ساخت برنامه‌ ای شده با عنوان «خیمه گاه» که دهه اول ماه محرم هر روز روی آنتن شبکه اصفهان  برود. اگر شما تا به حال به این افراد فکر نکرده‌اید، می‌توانید در این برنامه با مواردی روبه‌رو شوید که این حس را در گیر و دار گفت‌وگویی پر فراز و نشیب تجربه می‌کنند.

 

رحمتی در مورد دکور این برنامه گفت: اما دکور استودیویی همراه با نشانه های خاص محرم که خواه ناخواه همه توجه بیننده را به سمت امام حسین(ع) و معرفی یارانش معطوف می‌ کند، یکی از ویژگی‌ هایی است که در این برنامه وجود دارد و تبدیل به رکن ثابت «خیمه گاه» شده است، همه چیز قرار است متناسب پیش برود،عنوان برنامه هم که اساس برنامه را شکل داد؛ خیمه گاه است.

 

رحمتی در مورد مهمترین اهداف این برنامه گفت:  امام حسین (ع) مرتبط گروه خاصی، طرز تفکر خاصی، پوشش خاصی نیست.یارانی که هرکس از ویژگی هایش بشنود، عاشق تر نسبت امام حسین (ع) می شود و این دوست داشتن بسیار دوست داشتن ارزشمندی است.


با همین ادبیات گویندگان مختلف حرف خواهند زد:"  بارها گفتیم که امام حسین (ع) ربطی به هیچ جناح و گروهی ندارد، به همین دلیل در انتخاب گویندگان هم این موضوع را در نظر گرفتیم.


این جریان دو نکته دارد، یکی آن که این فضا برای کسانی که می‌ توانند یا می‌ خواهند با امام حسین (ع) و یارانش  برای چند لحظه هم که شده دلی ارتباط برقرار کنند، فراهم شود و دوم آن که یادآوری کنیم که امام حسین (ع) برای گروه یا کسی نیست.


رحمتی در پایان یادآور شد: این برنامه روضه نیست بلکه یک دیالوگ عاشقانه بین امام حسین (ع) و یارانش است.

 

لازم بذکر است کارگردان این برنامه مهدی دشتبان زاده، مدیر تولید محمدرضا رحمتی، طراح و ایده پرداز محمدحسین خواجه منصوری، سردبیر دکتر وحید متشکر می باشند.

انتهای پیام/ فاطمه بی خوابی آرانی

افزودن دیدگاه جدید