امام جمعه آران و بیدگل تاکید کرد؛

نقش هنر در هویت سازی و بازنمایی هویت ایرانی اسلامی

امام جمعه آران و بیدگل گفت: فعالیت ها و خلق آثار هنری هنرمندان از جمله هنرمندان خوشنویس به نوعی هویت سازی و بازنمایی هنر ایرانی اسلامی و مبارزه علیه استکبار و توطئه های آن هاست.
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت، همزمان با بزرگداشت هفته خوشنویسی و آغاز هفته وحدت، امام جمعه آران و بیدگل ضمن بازدید از نمایشگاه خوشنویسی «مهر نی» با هنرمندان خوشنویس این شهرستان دیدار و گفت و گو کرد.

حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی در این دیدار با تبریک هفته خوشنویسی و هفته وحدت گفت: هنرمند اول جهان هستی خداوند تبارک و تعالی است که چنین جهانی را بدون هیچ گونه طرح قبلی آفرید و حتی بعد از نابودی انسان با هنرمندی تمام انسان را مجدد خلق می کند.

امام جمعه آران و بیدگل اضافه کرد: خداوند بزرگ در هنرنمایی و خلقت خود تمام تناسب ها را رعایت کرده و هرچه نیاز بشر بوده را برایش خلق کرده است.

حجت الاسلام  سلیمانی به زیبایی های معنوی، ایمان، فداکاری و هنرمندانه خلق شدن آن توسط خالق جهان هستی بویژه خلق قرآن کریم به زیباترین شکل موجود با حروف مقطّعه اشاره کرد.

امام جمعه آران و بیدگل با تأکید بر اینکه هویت سازی هم از رسالت انبیای الهی است، بیان داشت: دشمنان ما سعی داشته و دارند زبان فارسی را از بین ببرند و بحران هویت ایجاد کنند لذا فعالیت ها و خلق آثار هنری هنرمندان از جمله هنرمندان خوشنویس به نوعی هویت سازی و بازنمایی هنر ایرانی اسلامی  و مبارزه علیه استکبار و توطئه های آن هاست.

حجت الاسلام سلیمانی تصریح کرد: بسیاری از آموزه های اسلامی، مطالب علمی و ادبیاتی کهن و با ارزش ما به زبان فارسی نوشته شده لذا دشمنان ما نمی توانند زبان فارسی را از بین ببرند چرا که با دین ما گره خورده است.

امام جمعه آران و بیدگل ابراز امیدواری کرد: هویت اسلامی، هویت ایرانی و خط فارسی که با دین ما عجین شده و از سرمایه های عربی است در مبلمان شهری این شهرستان استفاده شود.

انتهای پیام/12

افزودن دیدگاه جدید