همزمان با روز ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)؛

رونمایی از آلبوم موسیقی هلال رویت شد

همزمان با هفدهم ربیع الاول روز ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، طی آیینی از اثر معنوی امید معنوی به نام آلبوم موسیقی هلال رویت شد، رونمایی شد.
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت، امشب؛ خوانندگی امید معنوی در دیار پدری
"امید معنوی"
به گفته وی این آلبوم در هفت قطعه‌ موسیقایی با نظمِ ادبی جذّاب و همچنین آهنگ‌های متنوع، در معرفی ابعاد شخصیتی، اصل و نسب و ظرایف و دقایق زندگی حضرت محمد هلال‌بن علی‌بن‌ابی‌طالب علیه‌السلام تهیه شده است.
این خواننده‌ جوان و پرنشاط در حوزه آیینی و مذهبی افزود: عناوین قطعات هفتگانه به نام هایِ "خانه‌زاد"، "هلالِ محمد(ص)"، "ژنِ طوبی"، "آرامِ آران"، "شورِ شیرین"، "یعقوب‌وار" و "تاجر نور" می باشد و هر کدام، جداگانه به موضوع و سوژه‌ای جذّاب در ارتباط با حضرت محمدهلال‌بن‌علی‌(ع) پرداخت.
این مراسم از ساعت ۱۸/۳۰ تا ۲۱ در مجموعه سنتی قرص ماه با حضور جناب حجت الاسلام والمسلمین مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان اصفهان و جمعی از مسئولین ادارات و اعضای شورای اسلامی شهر آران وبیدگل و مسئولین و معتمدین و هیئت های مذهبی آران مداحان و شعرا برگزار شد.
مراسم با تفاوتی از آیات قرآن کریم و سرود ملی جمهوری اسلامی شروع شد مراسم مرشد خوانی و خیرمقدم جناب آقای حاج سید جواد تکیه مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام از دیگر برنامه های مراسم بود مجری مراسم برادر عزیز و توانا آقای علی یگانه بود.
وی امید وار است با رونمایی از این اثر متفاوت خود، پنجره‌ای نو برای معرفی این نخستین مهاجر علوی به ایران و فاطمی‌ترین حرم اهل‌بیت(ع) در کشور در قالب آفرینش‌های هنری در حوزه فعالیت‌های آیینی گشوده شود.
امید معنوی ضمن بازخوانیِ خاطرات خود در تشرّف به این آستان مقدس در سال‌های کودکی‌اش، این اثر نو و متفاوت خود را چنین پیشکش کرد:
"بازگشت به کودکی‌ها، خانه‌ی پدری و حوضِ صحنِ بالابلندِ هلالِ علی،حالم را دیدنی کرد؛ برای خانه‌زادهایم خواندم‌.
پیشکش به نورِ کویرنواز، جناب محمدهلال‌بن‌علی‌بن‌ابی‌طالب‌علیه السلام."
بنا بر اعلام معاونت فرهنگی آستان مقدس حضرت محمدهلال‌بن‌علی‌‌بن‌ابی‌طالب(ع) این آلبوم فاخر با همکاری شهرداری ناحیه آران و همزمان با روز میلاد مسعود نبی مکرم و ختم رُسُل(ص) و خجسته زادروز حضرت صادق‌آل‌محمد(ع) رونمایی شد و علاقه مندان بعلت شرایط کرونایی از ساعت ۱۸:۳۰ الی ۲۱ این آیین را از طریق صفحه اینستاگرامی آستان مقدس به نشانی
دنبال کردند.

افزودن دیدگاه جدید