حضور ۳۰ هزار نفر در جشن یک کیلومتری غدیر در آران و بیدگل

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) از حضور افزون بر ۳۰ هزار نفر در طرح ضیافت علوی به میزبانی فرزند علی(ع) در آران و بیدگل خبر داد.
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ سید جواد تکیه با تقدیر از حضور پرشور مردم در طرح ضیافت علوی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) گفت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، افزون بر ۳۰ هزار نفر در طرح ضیافت علوی به میزبانی فرزند علی(ع) در آران و بیدگل شرکت کردند که این میزان حضور در سطح برنامه های فرهنگی مذهبی و اجتماعی در منطقه بی نظیر است.

 

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) افزود: این طرح عصر روز عید غدیر با مشارکت هیئات مذهبی، مؤسسات مردم نهاد و مراکز فرهنگی و علمی مردمی شهرستان آران و بیدگل با برپایی ۴۵ موکب و ایستگاه فرهنگی در مسیر یک کیلومتری منتهی به حرم مطهر اجرا شد.

 

تکیه ادامه داد: در طول مسیر برپایی این طرح، برنامه های متنوع فرهنگی شامل جشن شادیانه خیابانی، موکب های پذیرایی و توزیع نذورات، اجرای سرود خیابانی، ایستگاه نقاشی، ورکشاپ خوشنویسی، ایستگاه سلامت و ویزیت رایگان، مشاوره خانواده، پاسخگویی به سوالات شرعی، ترویج جمعیت و فرزندآوری، ایستگاه حجاب، پویش جمع آوری اسباب بازی برای کودکان مناطق محروم برپا شد.

 

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) ادامه داد: حضور بی نظیر و چشم گیر مردم در خیابان محمدهلال(ع) این موضوع را به خوبی نشان داد که پس از چند سال تعطیلی فعالیت‌های اجتماعی گرایش بالایی برای استقبال از این گونه مراسم‌ها در بین مردم وجود دارد و جامعه نسبت به موضوعات دینی و برنامه‌های مذهبی به ویژه اعیاد بزرگی همچون عید غدیر اهتمام جدی دارد.

 

تکیه، مردمی بودن این اجتماع عظیم و نقش مستقیم نهادهای مردمی در برپایی این ضیافت را از نکات مهم این طرح عنوان کرد و افزود: رویکرد آستان مقدس حضرت محمدهلال بن علی(ع) تداوم برنامه های مردم محور و محله محور به مرکزیت حرم مطهر است و این مجموعه تلاش می کند از تمام ظرفیت مردمی و محلات برای خود مردم استفاده کند.

 

آستان مقدس حضرت محمدهلال(ع) فرزند بلافصل امیرمؤمنان امام علی(ع) در شهرستان آران و بیدگل شمالی ترین نقطه استان اصفهان واقع شده است./

انتهای پیام/

مهمانی یک کیلومتری فرزند علی(ع)

افزودن دیدگاه جدید

افزودن دیدگاه جدید