کلاس درس متفاوت

اتاق بازی و خلاقیت در آموزشگاه شهید خادم پور به همت مدیر مدرسه در آران و بیدگل به بهره‌برداری رسید و امروز بهترین کلاس آموزشی برای دانش‌آموزان است.
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ منصوره دهقانیان آرانی از روزهای آغازین تأسیس اتاق بازی و خلاقیت این‌گونه می‌گوید: تابستان ۱۴۰۲ بود که ابلاغ مدرسه شهید خادم پور را دریافت کردم؛ دبستان دخترانه شهید خادم پور در قلب شهرستان و با جمعیتی بالغ بر ۴۰۰ نفر دانش‌آموز دوره اول و دوم است.

مدیر آموزشگاه شهید خادم پور ادامه می‌دهد: ابتدا گشتی در سالن و حیاط مدرسه زدم و متوجه کلاسی شدم که درب آن بسته بود، تقریباً بلااستفاده است؛ از همان اول که این کلاس دربسته را دیدم، به خود گفتم این همان مکانی است که مدت‌ها دنبالش بودم! روزها از پی هم گذشتند و ما (کادر دفتری) در گرمای تابستان به آماده‌سازی مدرسه مشغول بودیم.

دهقانیان ابراز می‌کند: همیشه دوست داشتم در مدرسه؛ بچه‌ها را خلاق بار بیاورم؛ یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین دوران زندگی انسان بی شک دوران کودکی است، دورانی که در آن شخصیت فرد پایه‌ریزی شده و شکل می‌گیرد، پرورش خلاقیت‌ها در همین دوران و باید با کمک والدین و مدارس به آن پرداخته شود. پس من ایده‌ای که مدت‌ها در ذهن داشتم را می‌توانستم پیاده کنم.

وی عنوان می‌کند: در مدارس قبلی که مدیر بودم فضای کافی جهت اجرای این ایده وجود نداشت و تنها به یک کمد و چند بازی محدود می‌شد، اما امسال یک فضای قابل‌قبول در مدرسه داشتم؛ اتاق به رنگ‌آمیزی احتیاج داشت، باتوجه‌به نزدیکی ماه مهر و کمبود بودجه و وقت تصمیم گرفتیم دیوارهای اتاق را با بنر و کاغذ رنگی تزیین کنیم.

دهقانیان می‌گوید: در اتاق‌ها فرش قرار دادیم و دو سه عدد کمد که در انبار داشتیم را هم به این فضا اضافه کردیم؛ من به کمک دانش‌آموزان تعدادی بازی فکری گردآوری کردیم و این اتاق را هم‌زمان با روز کودک و در ۱۶ مهر افتتاح کردیم.

وی اذعان دارد: استقبال همکاران، خانواده‌ها و دانش‌آموزان عالی بود. اما همچنان امکانات و فضای اتاق می‌توانست بهتر باشد! در یکی از روزهای آبان‌ماه بود که برادر شهید خادم پور (شهید مدرسه) تماس گرفت و گفت جهت تجهیز اتاق بازی حاضر به انجام هزینه است.

دهقانیان اضافه می‌کند: آن روز بسیار خوشحال شدیم و از فردا کار شروع شد. اتاق را رنگ‌آمیزی کردیم. تعدادی میز فلزی با روکش ام‌دی‌اف ، صندلی، قفسه‌های یک‌جور، دو عدد میز شطرنج و هشتاد و پنج بازی فکری خریدیم، بازی‌های فکری متناسب رده سنی دانش‌آموزان نظیر انواع بازی مهارتی، گروهی، کارتی، ورزشی و... را هم تهیه کردیم.

وی افزود: اتاق بازی و خلاقیت دبستان شهید خادم پور این بار در ۱۸ آذرماه و هم زمان با سالروز شهادت شهید حسن خادم پور با شکل و شمایلی جدید و متفاوت از قبل بهره‌برداری شد.

مدیر مدرسه شهید خادم پور می‌گوید: دانش‌آموزان مدرسه در اتاق بازی و خلاقیت می‌توانند؛ انواع بازی‌های گروهی را انجام دهند؛ همچنین معلمان، در ساعات هنر، کاردستی، کار و فناوری و تفکر و پژوهش، دانش‌آموزان را به این اتاق هدایت می‌کنند.

وی تصریح می‌کند: طرح اتاق بازی و خلاقیت علاوه بر جنبه درمانی و یادگیری موجب می‌شود که آموزش عملی‌تر و کاربردی‌تر شود. یادگیری دانش‌آموزان با وسایلی که برایشان دلپسند و خوشایندتر باشد، بیشتر خواهد بود.

دهقانیان: بیان دارد: بازی برای دانش‌آموزان یک فضای امن روانی ایجاد می‌کند، داشتن اسباب‌بازی هم‌پیوندی میان خانه و مدرسه ایجاد می‌کند که دانش‌آموز می‌تواند همان احساس امنیت داخل خانه را داشته باشد.

انتهای پیام/ محدثه سادات شمسی - فاطمه بیخوابی آرانی

 

 

کلاس درس متفاوت

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ خانم دهقانیان ابراز می‌کند: همیشه دوست داشتم در مدرسه؛ بچه‌ها را خلاق بار بیاورم؛ یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین دوران زندگی انسان بی شک دوران کودکی است، دورانی که در آن شخصیت فرد پایه‌ریزی شده و شکل می‌گیرد، پرورش خلاقیت‌ها در همین دوران و باید با کمک والدین و مدارس به آن پرداخته شود. پس من ایده‌ای که مدت‌ها در ذهن داشتم را می‌توانستم پیاده کنم./عکس: منصوره دهقانیان آرانی؛عضو باشگاه معلمان خبرنگار

افزودن دیدگاه جدید

تاریخ آخرین تغییر
یکشنبه, اسفند 20, 1402 - 15:07
کد خبر: 9790

https://tavoosebehesht.ir/node/9790

افزودن دیدگاه جدید