آمار

شما اینجا هستید

خط قرمز انقلاب

در موضوع جناح‌بندی‌های سیاسی همواره تأکید بر رفاقت و اُنس با یک‌دیگر است، اما در برخی موارد هم مسأله متفاوت است و باید حتماً خطوط قرمز و خطوط فاصل رعایت شوند. مسأله‌ی فتنه و فتنه‌گران، از مسائل مهم و از خطوط قرمز است

آنچه در سال ۸۸ روی‌داد؛ یکی از تجربیات مهم ملت ایران است

فتنه؛ خط قرمز انقلاب

انقلاب‌های موفق با درس‌هایی که در میانه مبارزاتشان کسب می‌کنند و با به‌کارگیری آن  در ادامه حیاتشان، روند تکاملی خود را طی می‌کنند. هر چند مبارزه با دشمن پیچیده‌تر می‌شود اما، تجربیات انقلاب یکی از عوامل رفتار خردمندانه در مقابله با حوادث پیش‌رویش خواهد بود و انتخابات سال 88 یکی از این تجربیات مهم انقلاب اسلامی  است.  در آن روز هنوز اخذ آرا در برخی حوزه‌های انتخابیه تمام نشده بود  که کاندیدایی خبر از پیروزی خود با آرای بسیار زیاد داد و در بیانیه‌ای با تکرار اعلام پیروزی قطعی از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات خواست که در شمارش آرا دقت کنند: "در غير این صورت از همه امكانات قانوني براي احقاق حقوق حقه ملت ايران اقدام خواهم كرد"

3 ماه مانده به انتخابات...
تشکیک در سلامت انتخابات البته "پروژه یک‌شبه" نبود؛ سه ماه پیش از آن و در فروردین 88 رهبر انقلاب هشدار دادند که «من مى‌بينم بعضى‌ها در انتخاباتى كه دو سه ماه ديگر انجام خواهد گرفت، از حالا شروع کرده‌اند به خدشه كردن. اين چه منطقى است؟ اين چه فكرى است؟ اين چه انصافى است؟ چرا بيخود خدشه ميكنند، مردم را متزلزل ميكنند، ترديد ايجاد ميكنند؟» برای فتنه 88 «حداقل از ده سال، پانزده سال قبل از آن، برنامه‌ریزی وجود داشت. از بعد از رحلت امام برنامه‌ریزی وجود داشت 4/8/89» و «طراح و نقشه‌کش و مدیر صحنه، در بیرون از این مرزها بود و هست. در داخل با آنها همکاری کردند؛ بعضی دانسته، بعضی ندانسته. 15/11/89» هدف فتنه این بود که «بین آحاد ملت شکاف بیندازند 19/11/88» «قصدشان خیلی قصد عجیب و غریبی بود؛ در واقع میخواستند ایران را تسخیر کنند. 12/8/89» جماعتی که بنای خود را بر "ناسپاسی نعمت الهی" حضور پرشور و اقتدار آفرین مردم گذاشته بودند «در مقابل جریان قانونی كشور، به شكل غیرقانونی و به شكل غیر نجیبانه ایستادگی كردند 6/5/92» و «با لگدزدن به قانون، به کشور لگد زدند 22/3/92» قانون‌شکنان به راه‌هایی که قانون معین کرده بود اعتنا نکردند «حتّی ما از شورای محترم نگهبان خواهش كردیم، آن زمان را تمدید هم كردند كه آراء بازشماری شود؛ گفتیم هر تعداد معقولی و هر صندوقی كه بخواهند بازشماری شود، بازشماری شود؛ خب، زیر بار نرفتند! كارشان منطقی نبود، معقول نبود 16/2/92»

در رویای گرجستان
با این رفتار غیرقانونی، «دشمنان را امیدوار کردند و روحیه دادند به کسانی که علیه نظام اسلامی جبهه‌بندی کرده‌اند و یک جبهه‌ای تشکیل داده‌اند. 8/6/89» و دشمنان احمق نیز «خيال كردند جمهورى اسلامى، ايران و اين ملت عظيم هم مثل آنجا [گرجستان] است. 29/3/88» آنان در خطایی جبران‌ناپذیر و در «حرکت هدایت‌شده‌ای از طرف بیگانگان 1/1/89» مردم را به شورش خیابانی دعوت کردند و «كشور را لب یك چنین پرتگاهی بردند... [البته]خداوند نگذاشت، ملت هم بصیرت به خرج دادند 6/5/92» و «اگر خدای متعال به این ملت كمك نمیكرد، گروه‌های مردم به جان هم می‌افتادند، میدانید چه اتفاقی می‌افتاد؟ می‌بینید امروز در كشورهای منطقه، آنجاهائی كه گروه‌های مردم مقابل هم قرار میگیرند، چه اتفاقی دارد می‌افتد؟ 6/5/92» آنها می‌خواستند «از درونِ این نظام، به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزنند، نتوانستند موفق بشوند 12/5/88»

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید