آمار

شما اینجا هستید

برگزاری نهمین نشست سبک زندگی

 

 

عدم پای‌بندی جوانان به امور دینی به خاطر تغییر سبک زندگی/ مساجد آداب اسلامی را ترویج دهند.

به گزارش طاووس بهشت، نهمین جلسه از سلسله نشست های سبک زندگی ایرانی اسلامی، چهارشنبه شب در مسجد امام زمان(عج) عباس آباد برگزار شد.

حجت الاسلام احمد امین پور گفت: در حال حاضر بسیاری از بزرگ ترها با وجود آن که متشرع هستند از عدم تقید فرزندان خود به امور دینی گلایه می کنند، این به خاطر تفاوتی است که در سبک زندگی جوانان و بزرگ ترها وجود دارد.

حجت الاسلام امین پور در این نشست سبک زندگی را به صورت عمومی تمام فعالیت ها و رفتارهای انسانی در زندگی تعریف کرد و گفت: چند مسأله باعث اهمیت سبک زندگی شده است، برای مثال نوع زندگی انسان افکار و عقاید آنان را عوض می کند.

استاد حوزه و دانشگاه به اختلاف نسل ها اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بسیاری از بزرگ ترها با وجود آن که متشرع هستند از عدم تقید فرزندان خود به امور دینی گلایه می کنند، این به خاطر تفاوتی است که در سبک زندگی جوانان و بزرگ ترها وجود دارد.

وی تاثیر ظاهر و باطن انسان را یادآور شد و اضافه کرد: رعایت برخی نکات ظاهری در باطن افراد اثرگذار است، مثلا اگر کسی نسبت به پدر و مادر بی احترامی کند اندک‌اندک مهر آنان نیز از دل او خارج می شود.

امین پور افزایش بیماری های روانی در جامعه را یکی از آثار سبک زندگی جدید عنوان کرد و ادامه داد: بر اساس تحقیقات، یکی از دلایل اصلی ناآرامی های روانی دیر خوابیدن و شب بیداری است.

وی آموزش و ترویج آداب اسلامی را یکی از مهم ترین رویکردهای فعالیت های فرهنگی دانست و اذعان کرد: در صورتی که مراکز فرهنگی و مساجد آداب اسلامی را ترویج دهند، اثرات قابل توجهی در جامعه خواهد داشت.

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید