آمار

شما اینجا هستید

برگزاری دهمین نشست سبک زندگی ایرانی اسلامی

کارشناس مذهبی در سلسله نشست‌های سبک زندگی:

نگاه دینی به ازدواج به حاشیه رفته است/ مهریه چند صد میلیونی زندگی را بیمه نمی‌کند

به گزارش طاووس بهشت، دهمین نشست از سلسله جلسات سبک زندگی ایرانی اسلامی در مسجد امام زمان(عج) عباس آباد برگزار شد.

حجت الاسلام عباس تفکری گفت: پدر و مادرها باید ریشه اختلافات خانوادگی را پیدا کنند و برای حل آن در فرزندان خود به تلاش بپردازند، زیرا سکه‌های زیاد و مهریه‌های چند صد میلیونی زندگی را بیمه نمی‌کند.

حجت الاسلام تفکری با بیان این که خداوند در قرآن جنس زن و مرد را از یک چیز دانسته است تصریح کرد: بنا بر این گفته قرآن، زن و مرد هیچ کدام بر دیگری برتری ندارند و این دو موجود که با دو شکل ظاهری و دو روحیه روانی و رفتاری زاده شده‌اند، به این خاطر است که ازدواج و ادامه نسل بشری شکل گیرد.

این کارشناس مذهبی حذف سنت و انگیزه ازدواج را یکی از آسیب‌های جامعه عنوان کرد و گفت: در حال حاضر نگاه به ازدواج، ارضای نیازهای جنسی را در راس امور قرار داده و نگاه‌های دینی با هدف تکثیر نسل به حاشیه رفته است.

وی به برنامه‌های کاهش زاد و ولد اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه این برنامه‌ها که پس از انقلاب به اجرا درآمد، این ذهنیت را در مردم به وجود آورد که افزایش فرزند و جمعیت، روزی را تنگ می‌کند، در حالی که نگاه اسلام هرگز چنین نیست.

تفکری اضافه کرد: اگر مردم تقوا پیشه کنند و به رحمت الهی ایمان داشته باشند، برکت از زمین و آسمان به سوی آنان روانه می‌شود.

این کارشناس مذهبی خطاب به پدر و مادرها سفارش کرد: ببینید در دادگاه‌های خانواده چه خبر است.

وی افزود: پدر و مادرها باید ریشه اختلافات خانوادگی را پیدا کنند و برای حل آن در فرزندان خود به تلاش بپردازند، زیرا سکه‌های زیاد و مهریه‌های چند صد میلیونی زندگی را بیمه نمی‌کند.

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید